Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Amasya Özel idaresinden geleneksel iftar yemeği

Amasya Özel İdare Genel Sekreterliği 05.06.2017 Pazartesi günü Büyük Amasya Otelinde iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Vali Salih Işık, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Yıldırım ve Dilek Kazancıoğlu Taşkın, İl Genel Meclis Müdürü Muammer Şahin, İl Genel Meclis üyeleri, birim müdürleri ve Özel İdare personeli katıldı.

Amasya Özel idaresinden geleneksel iftar yemeği
Amasya Özel idaresinden geleneksel iftar yemeği Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 784 kez okundu.
Advert

    Vali Salih Işık; “Hepinizin ramazan ayını tebrik ediyorum. Bu ay, içerisinde bir çok manevi hazineyi barındıran bir aydır. Ramazan ayı başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azaplarından kurtulma olan çok özel bir ay. Bu ayda yetimler ve muhtaçlar hatırlanır, birlik ve beraberlik duyguları güçlenir. Muhtaçların ihtiyaçları giderilir. Dolayısıyla birçok manevi güzellikler yaşanır.
 
     Özel İdare olarak Amasya’nın kırsal kalkınmasında üzerimize düşen görevlerde çok kararlı ve verimli bir şekilde çalışıyoruz. Geçen sene Özel İdare bütçemizin yaklaşık %70’ini yatırım bütçesi olarak harcadık. Köylerimizin altyapısına, yoluna, içme suyuna, kanalizasyonuna, sulama suyuna, şebeke ve depoların yenilenmesi gibi birçok alanda bütçemizi kullandık. Türkiye genelinde bir ölçümleme yaparsak eğer, ilk sıralarda yer alacak güzel bir rakam. İnşallah aynı güzelliği bu sene de yaşayacağız. Şu anda doksan sekiz KÖYDES projemiz merkez ve ilçelerde devam ediyor.
 
     Bu sene yeni bir güzellik daha yaşıyoruz. Köylerimizin yollarını sıcak asfalt ile yapmaya başladık. Şuan Taşova’da ekiplerimiz çalışıyor. Merkez ve ilçelerimizde toplamda 110 km civarında sıcak asfaltı bu sene yapacağız. Hep söylediğimiz gibi, şehirlerde ne varsa köylerimizde de o olacak. Bu vizyon ve niyetle çalışıyoruz. Ben hepinizin ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan ramazan bayramına kazasız ve belasız ulaşmamızı temenni ediyorum” dedi.
  

il özelidare geleneksel iftar yemeği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort