Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Yerel projeler ödül töreni düzenlendi

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yerel Projeler Ödül Töreni düzenlendi.

Yerel projeler ödül töreni düzenlendi
Yerel projeler ödül töreni düzenlendi Ali Rıza Ağış
Bu içerik 587 kez okundu.
Advert

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yerel Projeler Ödül Töreni düzenlendi. Saraydüzü Kışla Binası Konferans Salonundaki düzenlenen törene Vali Salih Işık, Tank. Kur. Albay Zafer Uğur, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Naci Ürgüp, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. 
Ödül Töreni İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’in açılış konuşmaları ile başladı. 
İl Milli Eğitim Müdürü Güneş açılış konuşmasında eğitimin en temel amacı, öğrencilere birey olma niteliklerini kazandırmak ve bu bireyleri hayata hazırlamaktır. Araştıran, sorgulayan, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirmek için çocuklarımızın akademik başarısını artırmanın yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlere katılımlarını arttırmalıyız. Bunu sağlayabilmek için Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak birçok yerel proje hazırlayarak hayata geçirdik. Geleceğin nesillerini eğitimde hem akademik başarılarını artırarak hem de sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal aktiviteler ile yetiştireceğiz dedi.
İl AR-GE Koordinatörü Mustafa Örgüt’ün Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen yerel projeler hakkındaki teknik sunumunun ardından ödül törenine geçildi.
“Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”, “Kahramanlarının Dilinden 15 Temmuz Kısa Öykü Yarışması”, “Gönüllü Turizm Elçileri Projesi”, “Kitap Okuma ve Değerlendirme Günleri”, “Modern Eğitime Geçiş Modeli Olarak STEM” projelerinde dereceye giren ve etkinliklere katılan yönetici öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi.
Vali IŞIK kapanış konuşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi marifet iltifata tabidir. Bu anlamda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ödüllerini veriyoruz. Ben dereceye giren bütün öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Amasya İl Milli Eğitim ödül tören
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort