Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ÇÖLLEŞMEYE KARŞI FİDAN DİKTİLER

Tema Vakfı Merzifon Temsilciliği ve doğa gönüllüleri, çölleşmeyle mücadele etmek amacıyla fidan dikti.

ÇÖLLEŞMEYE KARŞI FİDAN DİKTİLER
ÇÖLLEŞMEYE KARŞI FİDAN DİKTİLER Ali Rıza Ağış
Bu içerik 744 kez okundu.
Advert

Tema Vakfı Merzifon Temsilciliği ve doğa gönüllüleri, çölleşmeyle mücadele etmek amacıyla fidan dikti.

Hırka Göleti ve çevresinde yapılan te lik çalışmasına yanlarında getirdikleri meşe fidanları ile katılan Tema Vakfı Merzifon Temsilciliği yapılan te liğin ardından fidan dikimi gerçekleştirdi.

Tema Vakfı Merzifon Temsilcisi Kadir Acar, Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü ve Toprak Bayramı olduğunu hatırlatarak doğa gönüllülerine birer meşe fidanı hediye etti.

Çalışmaya katılan çevreciler, Kadir Acar'ın düşünceli tavrından dolayı etkilenerek uygun yerlere fidan dikimi yaptı. Acar emeği geçen herkese teşekkür ederken çölleşmeyle mücadele edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Acar, her geçen yıl toprakların kaybedildiğine değinerek; "Birleşmiş Milletler’e göre dünya çapında her sene yaklaşık Bulgaristan kadar bir toprağı (12 milyon hektar) kaybediyoruz. Bu alan her yıl 20 milyon ton tahıl üretimi yapma olanağı sağlayacak bir büyüklüğe karşılık geliyor. Dolayısıyla toprak bozulumunun ve çölleşmenin önüne geçilmesi, yoksul toplumların geçim kaynaklarının ve hayat şartlarının iyileşmesi anlamına geliyor. Çünkü dünyada çölleşme ile mücadele, sürdürülebilir kalkınma ve yoksulluğu azaltmak için önemli bir araç olarak görülüyor" dedi.

 
TEMA çölleşmeye hayır
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort