Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

AMASYA’YA YENİ VALİ

Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı sonrası Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan kararlar ile birlikte yeni valiler kararnamesine göre, 20 ilin valisi merkeze alınırken, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi.

AMASYA’YA YENİ VALİ
AMASYA’YA YENİ VALİ Ali Rıza Ağış
Bu içerik 1025 kez okundu.
Advert

Buna göre Amasya Valisi Salih Işık merkeze alınırken, Denizli’nin Tavas İlçesi Kaymakamı Osman Varol ise Amasya Valiliğine atandı.

VALİ OSMAN VAROL’UN ÖZGEÇMİŞİ

Amasya Valisi Osman Varol, 1976 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak yükseköğrenimine başladı. 1999 yılında buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Uluslararası İşletmecilik” Yüksek lisans programına katıldı.

2000 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine ilk adımını attı. Kaymakam Adaylığı sırasında çeşitli staj ve eğitim programlarına katılmasının yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesinde başladığı yüksek lisans programını ve ayrıca İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde “Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi” alanında bir Yüksek Lisans Programını tamamladı. Bu süre içerisinde Manisa Köprübaşı İlçesi’nde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

2004 yılı Mart ayında 88. dönem Kaymakamlık Kursunun ardından Rize İli Derepazarı İlçesi Kaymakamı olarak göreve başladı. 2005 – 2008 yılları arası Batman İli Hasankeyf ilçe Kaymakamlığı, 2008 – 2010 yılları arası Batman Vali Yardımcılığı, 2010 – 2011 yılları arası Trabzon-Yomra Kaymakamlığı yaptıktan sonra, 2011 – 2014 yılları arasında da İngiltere’de Southampton Üniversitesinde “Politika ve Uluslararası İlişkiler” alanında doktora programını tamamladı.

2014 yılında Tavas Kaymakamlığına atanan Varol, yaklaşık 2 yıl süren görevinden sonra 21 Haziran 2017 Valiler Kararnamesi ile Amasya Valiliğine atandı.

Amasya Valiliğine atanan Osman Varol, evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

AMASYA’YA YENİ VALİ OSMAN VAROL
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X