Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Adalet Yürüyüşü'ne Amasya desteği

CHP'nin Ankara'dan başlattığı adalet yürüyüşü Sakarya'da devam ediyor. Heyet, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşte, 15. Günün ilk mola yerine vardı. Yürüyüşe Karadeniz bölgesinden teşkilatlarda destek veriyor.

Adalet Yürüyüşü'ne Amasya desteği
Adalet Yürüyüşü'ne Amasya desteği Ali Rıza Ağış
Bu içerik 667 kez okundu.
Advert

    CHP Milletvekili Enis Berbereoğlu'nun tutuklanmasının ardından Güvenpark'tan başlatılan yürüyüş Sakarya'dan devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde Düzce Gümüşova bölgesinde başlayan yürüyüş yaklaşık üç saat sürdü. Yaklaşık 8 kilometreyi bulan yürüyüşte hava sıcaklığı 34 dereceyi buldu. 

    Güzergah üzerinde kurulan stantlarda vatandaşlara ücretsiz su ve meyvesuyu ikram edildi. Tek şeritten kapatılan yolda uzun kuyruklar oluşurken, İzmir’den gelen bando takımı da yürüyüşe çaldıkları parçalarla destek verdi. Amasya, Samsun, Trabzon, Giresun ve diğer illerden de yoğun katılımın olduğu yürüyüşte jandarma ve polis güzergah boyunca geniş güvenlik önlemleri aldı. Heyet, yaklaşık üç saat süren  yürüyüşün ardından ilk mola yerine vardı. 2. etapda 10km yol kaydeden adalet yürüyüşünde 15:45 'e kadar öğle istiraheti verildi. Öğleden sonra toplamda 4 etapda 20 km yol katedilerek Hendek ilçesine varıldı. 
    Yürüyüşe CHP İl Başkanı Raşat Karagöz, Merkez ilçe Başkanı Ali Kilci , Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Sefa Kizir, Amasya İl Gençlik Koları Başkanı Aslan Ceylan , Taşova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Gündüz, Ali Rıza Ağış, Gümüşhacıköy ADD Başkanı Hasan Topal ve birçok partili katıldılar. 

      Yürüyüşün sonunda İl Başkanları birer konuşma yaptılar . Amasya CHP İl başkanı Reşat Karagöz yaptı konuşmasında 

" Yargının siyasallaşmasına izin vermeyeceğiz. Demokrasi ve hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımızın dediği gibi artık "Bıçak kemiğe dayandı, yeter! Diyoruz.

Vallahide, billahide tır Türkmenlere gitmiyordu diyen milletvekili var, bunu kamuoyuna duyuran ve casus ilan edilen gazeteci Milletvekilinin 25 yıl hapse mahkum edildiği bir ülkede yaşıyoruz.

Umuyorum vicdanlarını sağır olanlar bizim bu yürüyüşümüzün anlamını kavrarlar. Biz gerginlik istemiyoruz. Biz birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Biz hapishanelerde gazeteciler, öğretim üyeleri istemiyoruz. Bunlar bize ve halkımıza acı veriyor.

Yılmıyoruz... Sinmiyoruz... Korkmuyoruz...

Bu ülkede üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü kazanacaktır. Bugüne kadar yapılan tüm hukuksuzlukların hesabını Yüce Türk Mahkemeleri önünde adalet gelinceye kadar soracağız.

  Bedeli ne olursa olsun tüm örgütlerimizle Vekilimizin yanındayız. Amasya İl örgütü olarak İlçe Başkanlarımız ile birlikte Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güven parktan başlatığı  #ADALET yürüyüş için buradayız. Her gün artarak devan eden adalet yürüyümüzde hak için , hukuk için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. " diyerek sözlerini tamaladı.

Amasya adalet yürüyüşüne destek
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X