Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Taşhan’a taşınan katık pazarı esnafı isyan etti.

Taşhan’ın dar olduğunu ifade eden esnaflar taşların aşırı ısınmasından dolayı sıcaktan kavrulduklarını belirttiler.

Taşhan’a taşınan katık pazarı esnafı isyan etti.
Taşhan’a taşınan katık pazarı esnafı isyan etti. Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 784 kez okundu.
Advert

    Taşhan’ın dar olduğunu ifade eden esnaflar taşların aşırı ısınmasından dolayı sıcaktan kavrulduklarını belirttiler.

        FENALAŞANLAR OLDU
    Katık pazarı esnaflarından İsmail Erzurum, diğer esnaflar adına açıklamalarda bulundu. Katık pazarı esnafının bu durumdan rahatsız olduğunu ifade eden Erzurum, “Buradaki bütün esnaf şikayetçi. Bizi daracık bir alana soktular. Duvarlar ısındıkça fırında kalmış gibi olduk. Bir esnaf fenalaştı. Tezgahını bırakıp hastaneye götürdüler” diyerek durumun vahametinin altını çizdi.

    BAZI ESNAFLAR TEZGAHLARINI TAŞIDI
    Durumdan şikayetçi olan bazı esnafların tezgahlarını Taşhan’dan çıkartıp başka yerlere taşıdıklarını ifade eden Erzurum, “Sorun olan sadece sıcak değil. Alanın dar oluşundan dolayı birçok müşteri buraya girmedi. Gelenler de kalabalıktan dolayı adım atamadılar. Üstüne sıcak da eklenince doğru dürüst tezgah gezen olmadı. Bazı esnaflar çözümü tezgahlarını Taşhan’dan çıkartarak buldular. Kimse mallarını satamadı. Mağdur olduk” şeklinde konuştu.

    Çevre esnafların da desteklediği İsmail Erzurum elindeki katık kovasını göstererek, “Elimde hiç bu kadar katık kalmazdı. Ben ne yapacağım bu kadar katığı. Bütün tezgahlarda mallar kaldı. Emeğimiz boşa gidiyor. Bu uygulamadan memnun değiliz. Gerekirse Başkana çıkacağız. İmza toplayacağız. Herkes belediyenin bu uygulamasından şikayetçi” şeklinde konuştu.

    SU VE TUVALET YOK
    Su ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılayacakları bir yerin olmamasından dolayı da şikayetçi olduklarını ifade eden katık pazarı esnafı, önümüzdeki Pazartesi aynı yerde tezgah açmayacağını ifade ediyor. Erzurum, “Bu kadar insanı bu taşların arasına tıkmak hiç akıl karı değil. Bu sıcakta, burada hayvan bağlasan durmaz. Biz köylüyüz mallarımızı satmak için bu kadar yol geliyoruz. Bize verilen değer bu mu? Köylüye, esnafa yazık değil mi” ifadelerini kullandı.

    PROJE GÜZEL UYGULAMA KÖTÜ
    Yeni pazarın bir an önce tamamlanmasını talep eden İsmail Erzurum, yeni pazar alanlarına bir an önce kavuşmak istediklerini belirtirken, hem esnafın hem de alışveriş yapan vatandaşın mağdur edilmesinin yanlış olduğunun altını çizdi. “Belediye bize daha iyi bir yer önerebilirdi. Yeni Pazar yapılsın. Fakat bizi mağdur da etmesinler. Başkanımıza oy verdiğimiz için pişman olmak istemiyoruz. Başka bir yer önersinler. Önümüzdeki hafta kesinlikle Taşhan’a tezgah açmayacağız” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort