Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya ekonomisine değer katanlara ödül

Vali Varol: Amasya üzerinde konuşacak çok şey var. Şehrimizde değişik sektörlerde ciddi başarı hikayeleri var. Bugüne kadar çok güzel işler yapılmıştır. Bundan sonrada hiçbir şekilde yavaşlatma lüksümüz yoktur.

Amasya ekonomisine değer katanlara ödül
Amasya ekonomisine değer katanlara ödül Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 539 kez okundu.
Advert

Vali Dr. Osman Varol, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca düzenlenen ''Ekonomiye Değer Katanlar'' konulu ödül törenine katıldı. Belediye Kültür Merkezindeki program, Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Dümen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, çevre illerin ticaret odası başkanları, işadamlarının katılımı ile 16.08.2017 Çarşamba günü saat: 12.00’de gerçekleşti.

Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan programda Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı birer konuşma yaparak, iş adamlarının ekonomik faaliyetleri kadar güveni, inancı ve girişimci cesaretinin, Türkiye'yi dünyanın sayılı ekonomilerinden olmasını sağlayacak en önemli güçlerden biri olduğunu söylediler. Ayrıca ödül almaya hak kazanan işadamlarını tebrik ettiler.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise Amasya cazibesinin arttığını ve illerin yaşam endeksinde 13'üncü olduğunu anlatarak, şöyle konuştu: ''Şehzadeler Şehri, kültür, sanat, ilim, irfan, turizm şehri, ülkemizin güzide kenti şirin Amasya’da olmaktan son derece mutluyum. Amasya’nın geleceği, geçmişi gibi parlak olacak inşallah. Amasya Ticaret ve Sanayi Odasının çalışmaları oldukça başarılı buluyorum. İş dünyasında güzel gelişmeler yaşanırken ciddi sıkıntılar da var. Ama hepsini aşacak iradeye ve imkâna sahibiz. Ben Amasyalı işadamlarımızı özverili çalışmalarından ötürü kutluyorum.”

Vali Dr. Osman Varol şunları söyledi: “Bugün bu güzel etkinlikte, Amasya’mızın ekonomisine değer katanlara küçük hediyeler verip, onlarla bir araya gelmekten çok mutluyum. İnşallah her zaman böyle güzel vesilelerle bir araya geliriz. Ülkemiz son yıllarda çok zorlu bir süreçten geçiyor. Güvenlik, ekonomik ve sosyal anlamda ciddi saldırı altındayız ve bu saldırılar, geçtiğimiz yıl 15 Temmuzdaki hain darbe girişiminde zirveye çıktı. Uzun bir dönem yaşadık. Özellikle 15 Temmuzdan sonra bu saldırıların her yönüyle ciddi anlamda yoğunlaştığı bir dönem yaşadık. Bu dönemde çeşitli vesilelerle bir araya geldiğimizde işadamlarımıza, müteşebbislerimize, ticaret erbaplarına teşekkür borçluyuz.

Dövizin sürekli olarak bir sallantıda olduğu, ekonomik olarak ciddi sıkıntılar yaşadığımız, uluslararası basının ciddi bir bölümünün ülkemiz aleyhine negatif algı yaratmaya çalıştığı, terör eylemleriyle karşı karşıya olduğumuz bir dönemde müteşebbislerimizin inatla işlerine ve dolayısıyla memleketlerine, bu ülkenin geleceğine sahip çıkmalarından dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bu şekilde bugünlere geldik. Son iyi ayda uluslararası basının sürekli olarak bizim hakkımızda oluşturmaya çalıştığı negatif algının, Türkiye’ye çok önyargılı olan basın kuruluşlarında bile ciddi olarak pozitif eğilime gittiğini, ülkemizin ekonomik değerlerinin ciddi anlamda iyi bir noktaya geldiğini, geçen seneye kıyasladığımızda daha rahat bir noktada olduğumuzu memnuniyetle müşahede ediyoruz. Bunda sizlerin payı çok büyük. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ve tüm Türkiye’ye yayılmış olan bu teşkilatın çabalarının payı çok büyük. Bu çabalarda başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin katkıları çok büyük. O zor günleri aşıp, çok iyi bir noktaya geldik. Bundan sonra daha da iyi günlere ulaşacağımızdan hiçbir şüphemiz yok.

Bizlerde kamu olarak bu gelişimin içerisinde bir yönüyle bulunmamız gerektiğini düşünüyorum. Bizler kolaylaştıran olmak zorundayız. İş dünyasının stresini yaşayan işadamlarımızın, bir de normalde olabilecek işleri basit sebeplerden geciktirmekten kaynaklı veya başka bir şekilde çok kolay yardım edebileceğimiz konularda sorunlar yaşamaması gerekiyor. Kamu, ekonomik dünyanın içerisinde çok ciddi bir öneme sahip. Bizler kamu olarak bu hıza ve çabaya ayak uydurmaya çalışacağız. Yeni usuller ve yöntemler geliştirmeye çalışacağız. Özellikle Amasya üzerinde konuşacak çok şey var. Şehrimizde değişik sektörlerde ciddi başarı hikâyeleri mevcut. Bugüne kadar çok güzel işler yapılmış. Bundan sonra içinde hiçbir şekilde yavaşlama lüksümüz yok. Dünya çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu anlamda özel sektör temsilcilerimizi ve bizlerin yavaşlaması gibi bir lüksü yok. Sürekli gelişimlere ayak uydurmak zorundayız. Önümüzdeki günlerde değişik sektörlerin katılımlarıyla bir Çalıştay düzenleyeceğiz. Tüm sektörlerin katılımıyla geniş bir Çalıştay düzenleme planımız var. Tüm kesimlerin taleplerini dinleyip, yeniden Amasya’mız için turizm, sanayi, ekonomi ve diğer alanlardaki hedeflerimizi güncelleyerek ne şekilde planlar ve stratejiler geliştirebiliriz bunları konuşacağız. Akılcı ve ilmin bizlere kazandırdığı kabiliyetlerle bir stratejik plan haline getirip hep beraber uygulayacağız. Bizlerde bu konuda hep sizlerin yanında olacağız. Bu etkinliği düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından program ekonomiye değer katan Amasyalı işadamlarına Vali Dr. Osman Varol, Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TSO Başkanı Murat Kırlangıç ve diğer protokol üyelerince ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X