Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Şehidin Hatırası Kütüphanede Yaşatılacak

Amasya İl Jandarma Komutanlığı tarafından Suluova Mehmet Bilgili Ortaokulunda Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Aydın Korkmaz adına kütüphane oluşturuldu.

    Şehidin Hatırası Kütüphanede Yaşatılacak
    Şehidin Hatırası Kütüphanede Yaşatılacak Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 582 kez okundu.
Advert

    Kütüphanenin açılışına Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit ile eşi Gülden Akşit, Suluova Kaymakamı Vural Karagül, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, şehidin yakınları, diğer yetkililer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
     Albay Akşit, Şehit Korkmaz’ın yıllar önce öğrenim gördüğü okulun kütüphanesinin kitaplar ve modern kırtasiye araçlarıyla donatıldığını söyledi.
 
     Vali Varol, “Akademik olarak çok başarılı nesiller, iş hayatlarında yüksek noktalara çıkmış bireyler yetiştirebiliriz ancak bunun içerisini birtakım değerlerle doldurmazsak o kuşakların bize hiçbir katkı sağlamayacağını düşünüyorum" dedi.
 
     Çocukların yetiştirilirken sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürülmeleri için hangi fedakarlıklar yapıldığının sürekli olarak hatırlatılması gerektiğine değinen Varol, "Burada eğitim gören çocuklarımızın Türkiyemizin her sokağından ve her mahallesinden bu vatan için canını vermiş olan binlerce şehidimizden bir tanesinin bu mahallede yaşadığını ve gözünü kırpmadan canını verdiğini görmeleri ve hatırlamaları gerekiyor. Eğer bunun farkında olan nesiller yetiştirebilirsek, ülkemizi bu zor coğrafyada uzun yıllar ebediyen ayakta tutabiliriz. Hedefimiz bu tip kuşaklar yetiştirmek olmalıdır. Onlara sürekli kahramanlarımızı hatırlatmalıyız. Bu çalışmalar manevi olarak çok önemli ve değerli” diye konuştu.
  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X