Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Varol’dan İl Özel İdare çalışmalarına incelemelerde bulundu

Vali Dr. Osman Varol, Karaşar ve Musa köylerindeki göletlerde incelemelerde bulundu. Ayrıca Terziköy’de devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Varol’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ile DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve diğer yetkililer eşlik etti.

Varol’dan İl Özel İdare çalışmalarına incelemelerde bulundu
Varol’dan İl Özel İdare çalışmalarına incelemelerde bulundu
Bu içerik 663 kez okundu.
Advert

    İncelemeleri kapsamında ilk olarak İl Özel İdare tarafından yaptırılan ve Karaşar köyünde yapımı tamamlanan gölet inşaatında incelemelerde unan Vali Varol, gölet inşaatı hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu’dan bilgi aldı. Vali Varol Dr. Osman Varol yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti “Burada çok güzel tarım arazileri var. Tabi bu arazilerden daha fazla verim elde edebilmek için sulu tarım yapmamız gerekiyor. Bu noktada bölgede unan su kaynaklarını geliştirmek ve kolay yolla suyu toprakla uşturmak için göletlere ihtiyacımız var. Devleti in bu anlamda önemli çalışmaları var. Hedefi bu projelerle kırsal alanları daha fazla yaşanabilir yerler haline getirmektir. Yapılan bu hizmetin köyümüze ve ili e hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Vali Varol daha sonra Karaşar köyünde vatandaşlarla sohbet ederek, köy halkının sorunlarını dinledi.

    Buradan ayrılan Vali Dr. Osman Varol, ardından Terziköyü’nde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.Şehirleri deki imkânların köyleri de de olmasının önemli olduğunu vurgulayan Vali Varol “Bu kapsamda köyleri deki hizmet standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz. Sıcak asfalt uygulaması ile çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. Bu güzel hizmetin Amasya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

    Devamında ise Vali Dr. Osman Varol, yine İl Özel İdare ce yaptırılan Musaköy ve Çiviköy’de tamamlanan gölet inşaatlarında incelemelerde undu. Ayrıca Musaköy’de vatandaşlar ile köy kahvesinde sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Ardından Ezinepazar Köyünde İl Özel İdaresine ait ceviz bahçelerini gezdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort