Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Belediyesinden öğrencilere Çanakkale gezisi

İlimiz öğrencileri Çanakkale’de şehit dedeleriyle buluşacak.

 Amasya Belediyesinden öğrencilere Çanakkale gezisi
 Amasya Belediyesinden öğrencilere Çanakkale gezisi Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 550 kez okundu.
Advert

    Amasya Belediyesi kültür sanat gezileri kapsamında Çanakkale’ye gidecek olan öğrenciler uğurlandı.

    Bimarhane önünden yapılan uğurlama törenine Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

    Bu kapsamda Çanakkale’ye giderek atalarımızın büyük mücadele verdiği ve bir destanın yazıldığı toprakları görme fırsatını bulacakları öğrencilerimizin, uğurlanması öncesi konuşan Belediye Başkanı Cafer Özdemir, öğrencilerimizin gerçekleştirecekleri geziden önemli şeyler öğreneceklerini belirterek, hayırlı yolculuklar diledi.

    Vali Dr. Osman Varol ise Çanakkale ruhuna dikkat çekerek şunları ifade etti: “Çanakkale’ye çok güzel bir yaşta gidiyorsunuz. Birçok insan oraları daha göremedi. Görenlere ise çok ileri yaşlarda görmek nasip oldu. Sizlere çok güzel yaşta orayı görmek nasip olacak. Milletimizin ruhunu, dedelerimizin bugün burada rahat yaşayalım diye yapmış oldukları fedakârlıkları ve hangi şartlarda mücadele ettiklerini göreceksiniz. Oradan çok şey öğrenerek buraya geleceksiniz. Öğrendikleriniz sayesinde sizde, en az dedelerimizin sahip çıktığı kadar vatanımıza sahip çıkacaksınız. Çünkü güzel ülkemiz bize onlardan kalan bir mirastır. Ama aynı zamanda da ülkemiz bizlere de emanettir. Bizde bizden sonraki kuşaklara aynı şekilde bırakabilmeliyiz.

    Onların zor şartlarda bu vatanı bizlere nasıl bıraktığını göreceksiniz. Ne kadar büyük bir milletin çocuğuymuşum, ne kadar kahraman ve fedakâr dedelerim varmış diye gururlanacaksınız. Bir yandan da uzun bir yolculuğa çıkmanın tecrübesini edineceksiniz. İnşallah yolculuğunuz çok güzel geçer. Oradan çok güzel şeyler öğrenirsiniz. Güzel hisler ve duygular kazanırsınız. O duygularla da ufkunuz açılır. Bu memleketi gelecekte sizlere emanet edeceğiz. Hepinize hayırlı yolcuklar diliyorum. Bu seyahatin sizler için çok güzel geçmesini diliyorum.” Konuşmaların ardından öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort