Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

CHP Gençlik Kollarında Eren Yenisoy dönemi

CHP Gençlik Kollarında Eren Yenisoy dönemi

CHP Gençlik Kollarında Eren Yenisoy dönemi
CHP Gençlik Kollarında Eren Yenisoy dönemi Semih Gündüz
Bu içerik 711 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Gençlik Kolları'nda yapılan ve mevcut Başkan Arslan Ceylan’ın yeniden aday olmadığı olağan kongrede İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na tek listeyle girildi, 74 genç delegenin katıldığı ve 74 oy ile İl Gençlik kolları Başkanı Eren YENİSOY seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Gençlik Kolları Örgütü’nde başlayan kongre süreci, İl Gençlik kolları başkanı ve Yönetim Kurulu’nun belirlenmesi ile birlikte sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Gençlik kolları başkanlığı Olağan Kongre süreci Parti binasında toplanan Olağan İl Kongresi ile tamamlandı.

Kongreye İl Başkanı Reşat KARAGÖZ, Amasya Milletvekili Av.Mustafa TUNCER, İl Kadın Kolları Başkanı Emine ARAS, Merkez İlçe Başkanı Ali KİLCİ, Suluova İlçe başkanı Vedat Güdek, Merzifon İlçe Başkanı Av.Hasan KOPRAN, önceki dönem İl Gençlik kolları Bşk. Arslan CEYLAN, tüm ilçe kadın ve Gençlik kolları başkanları, örgütün il, ilçe yönetim kurul üyeleri, Gençlik Kolları delege ve üyeleri ve çok sayıda partili katılımda bulundu.

Divan Başkanlığına Mustafa Caba, katip üyeliklerine Kamil UĞURLU, Erdal Atalay’ın getirildiği kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı ve İl Gençlik kolları Başkanlığının çalışmaları ile çalışma raporu okunup ibra edilmesinden sonra sırasıyla söz alan üyeler, görüş, öneri ve eleştirilerini dile getirdi.

Önceki dönem İl Gençlik Koll.Bşk. Arslan CEYLAN, İl Başkanı Reşat KARAGÖZ, Milletvekili Av.Mustafa TUNCER, Merkez İlçe Başkanı Ali KİLCİ, Suluova İlçe Başkanı Vedat GÜDEK, Merzifon İlçe Başkanı Av. Hasan KOPARAN, İl Yön.Krl.Üyesi Hatem DOĞANBAŞ’ın koşmasını müteakip Başkan adayı Eren YENİSOY kısaca kendisini tanıtmasının ardından seçimlere geçildi.

Blok liste usulü ile yapılan seçimde Eren YENİSOY 74 Oy ile CHP Amasya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Kongrenin bitimini müteakip; Göreve geldiklerinde yapacakları işlerin çok olduğunu dile getiren Yenisoy, sözlerini şöyle tamamladı: "Sorumluluklarımız büyük. Amasya İl Gençlik Örgütü olarak ilk işimiz örgütlü genç üye sayımızı artırmak olacak. Parti için ideolojik eğitimlere önem verip mevcut örgüt yapımızın niteliğini daha da artırmak için çabalayacağız. Örgüt içi dayanışmayı ve kaynaşmayı arttıracağız. Düzenli olarak her ay İlçe Gençlik Kolları Başkanları toplantısı yaparak, koordinasyonumuzu arttıracağız.

Arslan Ceylan ve yönetimine, partiye bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Yenisoy, "Bizler, bu göreve talip olurken parolamız örgütlü mücadeleydi. Bu yüzden Amasya’nın tüm il ve ilçelerinde, Mahalle ve köylerine kadar her yerde gençliği örgütleyeceğiz. Çünkü gençlik sokağa parti iktidara diyoruz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz yaşasın CHP" dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X