Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ülkemiz için bereket ve selamet duası yapıldı

Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAŞ Afrin’de vatanımız bekası için mücadele eden kahraman askerlerimiz ve yağış bakımından kurak geçirdiğimiz kış mevsiminin bereketlenmesi için program düzenledi.

Ülkemiz için bereket ve selamet duası yapıldı
Ülkemiz için bereket ve selamet duası yapıldı Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 525 kez okundu.
Advert

    Programa Vali Dr. Osman VAROL, Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Zafer UĞUR, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, İl Jandarma Komutanı J. Albay Selami AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAŞ, muhtarlar ve diğer kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladılar.
 
     Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAŞ programın açılış konuşmasında Vali VAROL’A ve diğer katılımcılara, böyle önemli bir faaliyette; vatanımız, milletimiz ve ülkemizin için Rabbimiz’e dua edeceğimiz bir toplantıya daha katılım gösterdikleri için mutluluk ve şükran duygularını iletti. Ardından Belediye başkanı Cafer ÖZDEMİR, şehit ve gazi yakınlarının Amasya Belediyesi ve halkının gözündeki önemli yerlerine değinerek, belediyenin onlar için her türlü imkânı seferber ettiğini belirtti.
 
     Vali VAROL konuşmasında şunları kaydetti: “Komutanım, belediye başkanımız, çok değerli çalışma arkadaşlarım, çok kıymetli ziraat odası başkanımız, değerli muhtarlar, misafirler, hepinize hayırlı sabahlar diliyor; hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Öncelikle sayın ziraat odası başkanımız birkaç hayırlı vesileyi bir araya getirerek böyle güzel bir organizasyon düzenledi, bizi de davet etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bizler de sizlerle bir araya gelme fırsatı bulduk. Öncelikle sayın başkanımızın bahsettiği gibi önümüzdeki dönemin, yaz sezonunun bereketli geçmesi için, bu ara çok kıt olan yağışların artması için gerçekleştirilen bir dua var. Bugün burada hem onu icra edeceğiz hem de şu an Afrin’de devam eden bir operasyonumuz var, Zeytin Dalı Operasyonumuz. Kahraman askerlerimiz şu an orada ulusumuzun, milletimizin güvenliği için çok çetin bir mücadele içerisinde. Bu mücadeleyi canı gönülden tüm milletimiz destekliyor. Bir anlamda burada onun da birlik ve beraberliğini göstermiş oluyoruz. Bugün hem orada mücadele eden kardeşlerimiz için hem de şehadete erişen şehitlerimizin arkasından da bir dua okuyacağız. Tüm bu hayırlı vesileleri bir araya getirdiği için oda başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu nazik davetten, bu güzel organizasyondan dolayı. Böyle organizasyonların tekrarını diliyoruz. Hep güzel işlerde, güzel şeylerde bir araya gelmeyi diliyoruz. Hepinize saygılar sunuyorum.”
 
     Daha sonra programa katılan kurum ve kuruluş temsilcilerinin ve muhtarların görüş ve önerileri alındı.

Ülkemiz için bereket ve selamet duası yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X