Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hayat boyu öğrenme toplantısı gerçekleştirildi

İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonu toplantısı yapıldı.

Hayat boyu öğrenme toplantısı gerçekleştirildi
Hayat boyu öğrenme toplantısı gerçekleştirildi Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 541 kez okundu.
Advert

    Hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Dr. Osman VAROL’un yanı sıra, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Belediye Başkan Yardımcısı Osman AKBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ile kurum ve kuruluşların müdür ve temsilcileri katıldı.

    Halk Eğitim Müdürü Alaattin TURNA hayat boyu öğrenme kapsamında açılan kurslarla ilgili sunum yaptı.

    Vali Dr. Osman VAROL, toplum olarak teknolojik ilerlemenin hızı karşısında geri kalmamak adına hayat boyu öğrenmenin önemine değindi. Toplum içerisindeki her bireyin ülkemizin ilerlemesi ve kalkınmasında görevler üstlenmesi ve bu sorumluluk bilinci içerisinde kendini geliştirmeye, yeni bilgi ve beceriler edinmeye çabalaması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda açılacak olan kursların hayırlı olmasını temenni etti.

    Vali Dr. Osman VAROL’un konuşmasının ardından, soru-cevap bölümünde temsilcilerin merak ettikleri hususlar hakkında görüşülerek toplantıya son verildi.

Hayat boyu öğrenme toplantısı gerçekleştirildi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X