Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Üniversitesi Çocuk Kütüphanesi açılış yapıldı

Çocuklarımız, çocuk kütüphanesi ile araştırma ve okuma alışkanlığını daha kolay ve daha eğlenceli bir şekilde edinecek.

    Amasya Üniversitesi Çocuk Kütüphanesi açılış yapıldı
    Amasya Üniversitesi Çocuk Kütüphanesi açılış yapıldı Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 556 kez okundu.
Advert

    Ülkemizde okuma ve araştırma kültürünün henüz istenilen seviyelerde olmamasının buca escortlerinden bir tanesi, küçük yaşlarda bu alışkanlıkların edinilmemiş olmasıdır. Bu durumdan yola çıkan Amasya     Üniversitesi çocuklarımızın okuma, araştırma özelliği kazanmaları ve hayal güçlerini geliştirerek gelecekteki başarı seviyelerini arttırabilmeleri için “Çocuk Kütüphanesi” oluşturdu.

    Vali Dr. Osman VAROL, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY’ın katıldığı açılış töreni Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

    Prof. Dr. Metin ORBAY yaptığı açılış konuşmasında: “Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde açılan çocuk kütüphanesinin kuruluş amacının çocukları okuma kültürü sürecine yönlendirip vatan, doğa, insan ve yaşam sevgisi konularında duygu ve düşünce dünyasını beslemektir.” ifadelerine yer verdi. Yazar Adnan BİNYAZAR’ın “Okuma Kültürü” ve Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sedat SEVER’in “Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü” başlıklı konuşmalarının ardından açılış töreni icra edildi.

    Vali VAROL, çocuklarımızın eğlenerek okuma, öğrenme isteğini ve alışkanlığını daha kolay kazanacaklarını belirtti. Bu güzel projeye imza attığı için Amasya Üniversitesi rektörü ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Amasya Üniversitesi Çocuk Kütüphanesi açılış yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X