Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya İl Özel İdaresi yol yapımı konusunda açıklamalarda bulundu

Amasya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2018 yılı BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt programı kapsamında yürütülen çalışmalar ile hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Zamanla yıpranan ve vatandaşlarımızın araç kullanmasını zorlaştıran grup köy yolları yenilenerek hem vatandaşlarımızın güvenli yolculuk yapmaları hem de yollarımızı daha verimli kullanabilmesi adına yapılan yollar bir bir hizmete açılmaya başlamıştır.

Amasya İl Özel İdaresi yol yapımı konusunda açıklamalarda bulundu
Amasya İl Özel İdaresi yol yapımı konusunda açıklamalarda bulundu Ali Rıza Ağış
Bu içerik 549 kez okundu.
Advert

Çalışmalar kapsamında; Suluova İlçesi Armutlu köy yolunda 2,9 Km, Ortayazı-Kulu-Deveci grup yolunda 9,5 Km, Aşağıkarasu-Saluca bağlantı yolunda 5,6 Km'lik yol tamamlanmıştır. Böylelikle Suluova ilçemizde toplam 36,15 Km’ lik BSK Asfalt yolu tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Bununla beraber Merkez İlçemiz Kayabaşı köy yolunda 2,75 Km, Çayköy-Aksalur grup köy yolunda 3,3 Km, Kızılca köy yolunda 1,1 Km, Boğazköy-Yüzbey-Saygılı grup yolunda 5,5 Km, Yeşilöz-Böke grup yolunda 6 km, Kaleköy-Saraycık grup yolunda 5 Km olmak üzere toplam Merkez İlçe köy yollarında 25 Km BSK asfalt çalışması yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. BSK asfalt çalışmaları kapsamında hala sürdürülen Merkez İlgazi-Köyceğiz-Kayacık grup köy yolunda projeye alınan 10 Km’lik yolun yaklaşık 2 Km’si bitirilmiş ve çalışmalar hala devam etmektedir.

Gümüşhacıköy ilçesi Doluca köyünde 3,5 Km BSK asfalt çalışması, Şarlayık mesire alanının bu bölgede bulunması ve halkın yoğun bir şekilde ziyaret ediyor olmasından dolayı hızla tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk AYKUTLU; 2018 BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) asfalt çalışmaları hedeflerine hızla ulaşıldığını ve İlimizde şimdiye dek toplamda 65 km BSK asfalt çalışmalarının tamamlandığını ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X