Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor

Amasya Üniversitesi’ne bağlı olarak Merzifon’da kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ilk öğrencilerini bu akademik yıl alacak

Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor
Merzifon İİBF ilk öğrencilerini alıyor Ali Rıza Ağış
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

Amasya Üniversitesi’ne bağlı olarak Merzifon’da kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ilk öğrencilerini bu akademik yıl alacak. Kırk öğrenciyle eğitim öğretime başlayacak olan fakültenin kendine ait binasının inşaat çalışmaları ise hızla sürüyor. Merzifon İİBF binası tamamlanıncaya kadar öğrencilerimiz Merzifon MYO’da eğitim öğretimlerini sürdürecekler. Fakülte binasının ise 2019 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.

Fakülte bünyesinde iktisat, işletme, maliye, kamu yönetimi, bankacılık ve finans, uluslararası ilişikler, siyaset bilimi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri bölümleri açıldı. İlk etapta sadece iktisat bölümüne öğrenci alınırken gelecek yıl fakültenin mevcut akademik kadrosuna uygun olarak işletme bölümüne de öğrenci alınacağı bildirildi.

Amasya Üniversitesi Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kurucu dekanlığı görevine geçici olarak Rektör Yardımcısı, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telhat Özdoğan atandı.

Merzifon’da tam bir eğitim kampüsü kurulacağını kaydeden Özdoğan ilk öğrencilerini heyecanla beklediklerini ifade etti. Merzifon İİBF’nin, Merzifon MYO’yu da içine alacak şekilde tasarlanan 85 dönümlük bir arazi üzerine kurulduğunu kaydeden Özdoğan iki blok halinde yapılacak olan fakülte binası içerisinde idari ve akademik alanlar, laboratuvarlar, derslikler, yemekhane, kantin gibi öğrencilerin akademik ve sosyal hayatı için gerekli tüm unsurların yer alacağını bildirdi.

Kampüs inşaatıyla eşgüdümlü olarak ilgili kurumlar tarafından yurt, spor salonu, çevre düzenlemesi gibi çalışmaların da başladığını kaydeden Özdoğan; amaçlarının gelişen ve değişen dünyada; akıl, bilim ve evrensel değerlerin ışığında bilgi üreterek daha iyiye; ‘geçmişi değerlendirerek, bugünü anlayarak ve geleceği planlayarak’ ulaşmayı ve başarmayı hedefleyen, bilim, teknoloji ve kültüre; ulusal ve uluslararası düzeyde katkı yapabilecek yaratıcı, üretken, girişimci, yenilikçi, rekabetçi, çağdaş ve özgür düşünen, özgüveni yüksek, etik değerlere sahip bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

merzifon İİBF ilk örencilerini alıyor
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X