Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

14. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı

Türkiye’nin en prestijli beste yarışması olan TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 14.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. Yarışmaya 178 katılımcı 500 eserle katıldı.

14. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı
14. Altın Elma Beste Yarışması Finali yapıldı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 551 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin en prestijli beste yarışması olan TRT ve Amasya Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Altın Elma Beste Yarışmasının 14.sü Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade salonunda yapıldı. Yarışmaya 178 katılımcı 500 eserle katıldı. 
Finale ise 10 eser kaldı. 45 eser ise ödül ve mansiyon almaksızın TRT Repertuarına girmeye hak kazandı. TRT sanatçılarının seslendirdiği 10 eseri juri üyeleri, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, TRT Müzik Dairesi Başkanı TSM Müdürü Mehmet Yurdakul, Marmara Üniversitesi Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Turabi, Bestekar, Şef ve Ses Sanatçısı Kutlu Payaslı, Bestekar Mehmet Oğuz, Bestekar Sadun Aksüt, Şair Bestekar Dr. Hüsamettin Olgun, Ses Sanatçısı Zekayi Tunca ve Ses Sanatçısı Ayşe Taş büyük bir titizlikle değerlendirdi. 
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Özellikle bu serüvende bu yolculukta tüm sanatseverler çok büyük destekte bulunuyorlar. Türkiye’nin bir çok yerinden her yıl güftekarlar, bestekarlar bir çok eserler gönderiyorlar ve bunun kahramanı da TRT Müzik Dairemizde her aman olduğu gibi bize çok büyük destek sağlıyorlar. Amacımız Türk Müziğini sevdirmek, Türk Müziğini kuşaklar arasında sürdürmek” dedi. 
Başkan Özdemir’in konuşmasının ardından TRT Ses Sanatçıları finale kalan 10 eseri seslendirdi. 
Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucu söz demiştin, tez zamanda evdeyim adlı eser 3. Olurken, 2. Şarkımda ahenk, güllerde renksin oldu. TRT Genel Müdür Yardımcısı Osman Urgun: “Gerçekten çok güzel bir program oldu. Tüm parçaları izlerken bu parçaların her biri birinciliğe layık dedik. Jüri üyelerimiz zorlu bir elemeden sonra birinciyi, ikinciyi ve üçüncüyü seçti. Hepsini tebrik ediyorum ben arkadaşlarımın, ellerinize sağlık, yüreklerinize sağlık. İnşallah gelecek yıllarda da 15.si, 16.sı, 17.sini gerçekleştiririz” dedi. 
Ben sana aşık oldum adlı eser ise 1. oldu. Amasya Valisi Dr. Osman Varol: “14 yıldır bunu büyük bir gayretle sürdüren, ilk başta bu yarışmayı başlatan daha sonrasında devam ettiren tüm yetkililerimize, bunda emeği geçen tüm il yöneticilerimize, kıymetli kurumumuz TRT’mize, bugüne kadar bu yarışma organizasyonunda görev almış tüm sanatkarlarımıza, buraya eserlerini göndermiş tüm sanatkarlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum, bu güzel etkinliğimizin yıllar boyunca sayısız şekilde devam etmesini diliyorum” diye konuştu. 
1. lik Ödülünü Vali Dr. Osman Varol tarafından Nihavent Tango "Ben sana Aşık Oldum" Besteci: Göksel Baktagir Güfte: Hüseyin Balkancı 2. lik Ödülünü Hicazkar "Şarkımda Ahenk, Güllerde Renksin" Beste Salih Berkmen, Güfte Vedat Fidanboy´ ödülllerini TRT Genel Müdür Yardımcısı Osman Urgun, 3.lük ödülünü Kürdili Hicazkar şarkı "Söz demiştin Tez Zamanda Evdeyim" Beste Abdullah Kantar, Güfte Hüseyin Balkancı´ya Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından takdim edildi. 

14. Altın Elma Beste yarışması finali yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort