Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KARGI: '' YOLLARIN VE KÜLTÜRLERİN KESİŞTİĞİ ŞEHİR'' MERZİFON

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, katıldığı yerel yaşamlar programında “Merzifon çok farklı bir şehir bizim için sloganı şu yolların ve kültürlerin kesiştiği şehir dedi.

KARGI: '' YOLLARIN VE KÜLTÜRLERİN KESİŞTİĞİ ŞEHİR'' MERZİFON
KARGI: '' YOLLARIN VE KÜLTÜRLERİN KESİŞTİĞİ ŞEHİR'' MERZİFON Umut Özsoy
Bu içerik 185 kez okundu.
Advert

“YOLLARIN VE KÜLTÜRLERİN KESİŞTİĞİ ŞEHİR”

Merzifon’daki demokrasi kültürünün gelişkin olduğunu ifade eden Başkan Kargı, “Merzifon çok farklı bir şehir bizim için sloganı şu yolların ve kültürlerin kesiştiği şehir. İhtiyaçları gereksinimleri her gün değişiyor. Şehrin sorunlarını bilen, sorunlarına hakim, sorunlara çözüm üreten bir anlayışı benimsedik böyle devam ediyoruz. Amasya'nın en büyük ilçesi Merzifon. Doğal olarak Merzifon gibi bir yerde belediye başkanlığı yapmanın inanılmaz bir keyfi var, çok farklı sorumlulukları var ve doğal olarak da buraya yönetmek için herkes talip olacak. Bütün adaylarımıza bütün siyasi partilerimize saygı duyuyorum ama bu şehrin demokrasi kültürü o kadar gelişmiş ki herkes birbiriyle çok samimi, dost hani; Merzifon halkı gerçek mesaisini yapar siyasetindeki hedefe ulaşmak için izlemesi gereken yolları yöntemleri uygular ama hiç bir zaman bir başkasına hakaret bir başkasıyla siyaseten bir tartışma ve bir gerginlik edilmez. Bu da Merzifon'daki siyasetin çok gelişkin olmasından kaynaklı bir durumdur. Burada katkı sunan bütün siyasi aktörlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“BEN HERKESLE ÇOK İYİ, İÇ İÇE YAŞAYAN BİR İNSANIM”

herkesle çok iyi ve iç içe yaşadığını belirten Başkan Kargı, bundan gurur duyduğunu ifade ederek “Bir vatandaşın arayacak olduğu kişi şehri yöneten kişidir yol çalışması için bir şikayet için Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Devlet Bahçeli Sayın Kemal Kılıçdaroğlu aranmaz. Bir belediye başkanı da bu şehirdeki Herkesin talebine bir karşılık vereceği; çözemezse dahi sorunlarını bir sorunu en iyi bir şekilde dinleyip yaparsa yapacağını yapamazsa da neden yapamayacağını söyleyebilmeli. Yerel yönetimde benim tercih ettiğim anlayış bu.Herkes bana ulaşabiliyor. Ben herkesle çok iyi iç içe yaşayan bir insanım, bunun da haklı gururunu yaşıyorum.Hiçbir şehrimizde ortada bir cenaze kalmışlığı yoktur. Bütün cenazeler bir şekilde mezarlığa gider ve Defn olur. Biz belediyemiz olarak nitelikli bir Mezarlığımız var. Olayı içselleştirerek çalışan arkadaşlarla işi götürüyoruz.Merzifon belediyesi Meclisi'nde ki bütün siyasi partilerin hepsinin oybirliğiyle bütün masraflarımızı belediyemiz olarak kendimiz karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

“SAMİMİYETTEN BAŞKA SERMAYEMİZ YOK”

Vatandaşın her zaman Merzifon Belediyesi olarak yanlarında olduğunu dile getiren Başkan Kargı, “Vefat etmiş dostlarımızın yakınlarına ulaşıyoruz arkadaşlarımız evlerine gidiyor bir ihtiyaçları var mı bir sıkıntıları var mı soruyor. Çünkü hayat yaptım kaldırım, yaptım yol bunlarla geçmiyor insanların hayatlarındaki acısını geriye dönüp bir paylaşmak, Belediyesi'nin onun yanında olduğunu hissettirmek, bu çok basit görünüyor ama bizi çok ciddi anlamda saygınlık kazandırıyor.

Bu çalışmada öncülük eden bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum olayı çok iyi içselleştirdiler. İnsanların iyi gününde, kötü gününde Merzifon Belediyesi olarak yanındayız. Samimiyetten başka sermayemiz yok. Bir iş yapılacaksa yapılacak, yapılamayacaksa neden yapılamayacağı vatandaşa söylenecek, Basit dokunuşlarla insanların hayatlarında çok ciddi etkiler bıraktığımız görüyoruz evde bakım hizmetlerimiz, sosyal hizmetler etkinliklerimiz hepsinde ayrı ayrı bir çalışma yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kargı yolların ve kültürlerin kesiştiği şehir merzifon
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort