Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

'YARINLAR SİZİN’ PROJESİNİN KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başarılı bir şekilde tamamlanan “Yarınlar Sizin” projesinin kapanış programı gerçekleştirildi.

'YARINLAR SİZİN’ PROJESİNİN KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
'YARINLAR SİZİN’ PROJESİNİN KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Umut Özsoy
Bu içerik 142 kez okundu.
Advert

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)” kapsamında başlatılan ‘Yarınlar Sizin’ projesi; çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması çerçevesinde toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi, bu kapsamda kendilerine sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı, kente göçle gelmiş, uyum sağlayamamış veya diğer dezavantajlı toplum kesimlerinin şehir yaşamına dâhil edilmesini ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukları azaltmayı amaçlamaktadır. 

Projenin başarılı bir şekilde hedefine ulaşması vesilesiyle Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde Vali Dr. Osman Varol, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Barosu Başkanı Avukat Ahmet Melik Derindere, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Fatih Aslan, daire amirleri, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla proje kapanış etkinliği düzenlendi. 

Program Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına düzenlenen saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. ‘Yarınlar Sizin’ projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ve neticesinde alınan sonuçlar hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Projeden faydalanan iki öğrencimiz, genel olarak görüş ve önerilerini sundu. 

Öğrencilerimizin ardından bir velimiz, proje hakkında duygu ve düşüncelerini ifade etti. 

Vali Varol yaptığı değerlendirme konuşmasında böyle bir projenin gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. 120 öğrencimizin birçok farklı etkinliğe katıldığını belirtti. 

Yapılan her türlü projede gerçekleştirilen etkinliklere değil, yapılan işin felsefesine odaklanılması gerektiğine vurgu yapan Vali Varol bu projede de öğrencilerimizin kendilerini yalnız hissetmemeleri üzerine bir felsefe üzerinden hareket edildiğini ve bundan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Devletimizin vatandaşlarımızın ihtiyacına koşan sosyal bir yapı, kısaca kimsesizlerin kimsesi olduğunu belirtti. Yöneticilerin üzerlerine bir vurdumduymazlık kaftanı giyerek sırça köşklerine kendilerini kapatırsa, hiçbir şekilde bugün, burada, bu kitlede görülen mutluluğun ve güzel duyguların alınamayacağına işaret etti. 

Bugün burada İl Emniyet Müdürlüğümüzün, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün ve diğer kurumlarımızın, olağan rutinlerinin dışına çıkarak, fazladan gösterdikleri azim ve gayretlerin sonucunda böyle güzel bir tablonun ortaya çıktığını belirtti. 

Vali Varol ilk olarak kendinin bu felsefe dâhilinde hareket ettiğini, diğer kurum yöneticilerinin de bu felsefe dâhilinde hareket etmeleri sonucu istenen hedeflere ulaşılmasının önünde hiçbir engel olmayacağına değindi. 

Bugün burada çocuklarımızı mutlu edebildiysek, yüzlerini güldürebildiysek bu felsefenin artık yayılmaya başladığına ve benimsendiğine işaret etti. Bu ve bunun gibi projelerde emeği geçen tüm kurum ve personele, sorumluluklarının ötesine geçerek fazladan emek harcayan herkese teşekkürlerini iletti.

 

yarınlar sizin projesinin kapanış programı gerçekleştirildi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort