Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Belediye Kültür Merkezinde düzenlendi.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN Umut Özsoy
Bu içerik 256 kez okundu.
Advert

Programa Vali Dr. Osman Varol'un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş,  protokol üyeleri, emekli ve görev başındaki öğretmenler ile öğrenciler yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programda öncelikle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Öğretmenler Günü mesajı okundu. Adaylığı kalkan Öğretmenler adına yapılan konuşmadan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaparak, tüm fedakâr öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutladı.

 

 Valimiz Dr. Osman Varol ise konuşmasında; “İnsanoğlunun sahip olduğu en önemli özellik aklıyla bilgiye sahip olması, bilgiyi üretebilmesidir. Yaşamını elde ettiği bilgi ve inanca göre organize edebilmesi ve bu değerlerini bir şekilde gelecek kuşaklara taşıyarak sürekli geliştirmesidir. Bu varoluşunun en temel gerekliliklerindendir.

 

İnsanoğlu her dönemde eğitimi hayatının temeline koymuştur ve bunu yürüten öğretmenlerimiz de toplumun en önemli kesimlerinden birisini oluşturmaktadır. Öğretmenlerimiz, insanoğlu var olduğundan bu yana onu evrende eşsiz ve benzersiz kılan tek özelliğini sürekli olarak gelecek kuşaklara aktaran en önemli görevi icra eden kişilerdir.

Ben her seferinde konuşmalarında şunu belirtiyorum; bizim kamu olarak sunduğumuz en önemli hizmet, eğitim hizmetidir. Dolayısıyla en önemli kamu görevlilerimiz de öğretmenlerimizdir. Bunu söylerken eğitimle uğraşan herkesten bahsediyorum. Bugün sizlerin gününüz. Öncelikle hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum. Sizler geleceği şekillendirmek gibi çok büyük bir güce sahipsiniz. Pek çok farklı meslek grubu var. Fakat hiçbirinin doğrusu sizin kadar etki yaratmadığı gibi hiçbirisinin yanlışının telafisi de sizinki kadar zor değil.

  Bu vesile ile siz öğretmenlerimizin, bizim için, tüm milletimiz için çok değerli olduğunuzu bir kere daha hatırlatmak isterim. Öğretmen çalışma şevki, heyecanı hep taze kalması gereken, hiç körelmeyen, hiç usanmayan, her başarısı yeni bir hamlenin temeli olan ülkenin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da büyük bir hizmet aşkıyla çalışarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin milletine ve insanlığa yararlı bireyler olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

  

Emekliye ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Valimiz ve protokol üyelerince verildi.  Daha sonra aday öğretmenlik dönemleri sona eren öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.  Program, Amasya Lisesi tarafından hazırlanan etkinliklerin sahnelenmesinin ardından sona erdi.

24 kasım öğretmenler günü kutlu olsun
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort