Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ SULUOVA İLÇE BAŞKANLIĞINA MAHMUT ERSU GETİRİLDİ

İYİ Parti Suluova İlçe Başkanlığına emekli öğretmen Mahmut Ersu, görevlendirildi.

İYİ PARTİ SULUOVA İLÇE BAŞKANLIĞINA MAHMUT ERSU GETİRİLDİ
İYİ PARTİ SULUOVA İLÇE BAŞKANLIĞINA MAHMUT ERSU GETİRİLDİ Umut Özsoy
Bu içerik 520 kez okundu.
Advert

Yeni İlçe Başkanı Mahmut Ersu, konu hakkında yaptığı açıklamasında, İYİ Parti Genel Başkanlığı’nın kararı ve onayı ile İYİ Parti Suluova İlçe Başkanı olarak yetkilendirildiğini belirtti.

Önceki İlçe Başkanı Ufuk Kalkan’nın istifası üzerine İlçe Başkanı olarak yetkilendirilen Mahmut Ersu, aynı zamanda partinin ilçe kurucularından.

1 Yıl önce öğretmenlikten emekli olan 59 yaşındaki İYİ Parti İlçe Başkanı Mahmut Ersu, yaptığı açıklamasında, “Siyasi parti anlayışım: Devlet yapılanmasında birden çok parti varsa orada demokrasiden söz etmek mümkündür. Çok parti demek çok seslilik demektir. Siyasi partiler o ülkenin halkları tarafından başa getirilirler. Böylece halk temsili bir şekilde devlet yönetiminde söz sahibidir.”

İYİ Parti İlçe Başkanı Mahmut Ersu, parti olarak amaçlarının, Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak, Çağdaş medeniye yakalamak, Sevgi ve saygı dilini hâkim kılmak, Parlamenter sistemi yaşatmak, Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak, Fırsat eşitliği sağlamak, Mülkiyet hakkını korumak, İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak, Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak ve Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek olduğunu söyledi.

İnsanların hepsinin aynı düşünceye sahip olmadığını belirten Mahmut Ersu, “Bunun için sürekli farklı düşüncelere sahip yönetimlerin, düşüncelerin ortaya çıkması kadar da doğal bir şey yoktur. Bunu içindir insanların topluluk şeklinde yaşamaya başlamasıyla birlikte her zaman muhalefet olan kişilerin görüşü var olmuştur. En küçük topluluk Aile içinde bile Muhalefet yapılmasından söz edebiliriz. Onun için iktidar partisi veya muhalefet partisi için, ‘düşmandır, vatan hainidir ve bilgisizdir’ sözleri o partiye oy vermiş insanımıza en büyük hakarettir” dedi.

Siyasetçinin yapıcı ve gerçekçi üslupla eleştiri ve yanlışlıkları dile getirmesinin en doğal hakkı olduğuna dikkat çeken Mahmut Ersu, “Bölücü, yıkıcı ve etnik ayrımcılık yapanlar hariç, bayrağına vatanına ve milletine sonsuz saygısı, sevgisi ve bağlılığı olan, Milli ve manevi değerlere bağlı her siyasi parti bu ülkenin hizmete aday en önemli değeridir. Siyasi partiler Halkın, yerel ve genel özgür basının sahip çıkması gereken en önemli haber kaynağıdır. Türk Milletinin ve devletinin varlığı bir kişiye, bir partiye bağlı da değildir. Türk Milleti istiklalini ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutar. İçinden yüz binlerce lider çıkaracak özelliktedir. Türk Milleti vatanını ilelebet koruyabilecek güç ve kudrete sahip bir Millettir” diye kaydetti.

Suluova İYİ Parti Teşkilatı olarak; Önce Türkiye’nin, sonra bölgemiz ve Suluova'nın kendine has sorunları ve kalkınması için her zaman birlik beraberlik içerisinde çalışacaklarını ifade eden Mahmut Ersu, “fikirlerimizi yapıcı bir şekilde beyan ederek dile getireceğiz. Seçimlerin Birlik, beraberlik, istikrar ve huzur içerisinde geçmesini, Ülkemiz ve Milletimiz için de hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Mahmut Ersu Özgeçmişi:

01.07.1959 Yılında Samsun Ladik ilçesi Kızılsini Mahallesinde Doğdu.1976 Yılından 1981 Yılına kadar Suluova Şeker Fabrikasında çalıştı.1981 yılında Öğretmenliğe başladı. Altı yıl Van ve Kahramanmaraş’ta görev yaptıktan sonra 1987 Yılında Suluova’ya öğretmen olarak geri döndü. 2017 yılında Emekli oldu.

Kaynak:Suluova İkinci Kat

iyi parti suluova ilçe başkanlığına mahmut ersu getirildi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X