Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAKAN KURUM STK'LAR İLE BİR ARAYA GELDİ

STK’LER İLE YEMEKLİ TOPLANTIDA BİR ARAYA GELEN BAKAN KURUM VE VALİMİZ, AMASYA İÇİN YAPILMASI PLANLANAN YATIRIM VE PROJELERİ AÇIKLADI

BAKAN KURUM STK'LAR İLE BİR ARAYA GELDİ
BAKAN KURUM STK'LAR İLE BİR ARAYA GELDİ Umut Özsoy
Bu içerik 142 kez okundu.
Advert

Amasya’yı yakından görme ve bir dizi gezi ve inceleme faaliyetleri vesilesiyle ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Valimiz Dr. Osman Varol ve il protokolünün eşliğinde gün boyunca çeşitli kurum ve tesis ziyaretleri gerçekleştirdi.
 
Programın devamında Büyük Amasya Oteli’nde sivil toplum kuruluşlarının ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen yemekli toplantıya katılan Bakan Kurum ve Valimiz, ilimizin tarihi ve kültürel atmosferine dikkat çekerek, özellikle ilimizin turizm potansiyelinin en verimli şekilde kullanılabilmesi adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın elindeki bütün imkanları kullanacağına vurgu yaptı.
 
Bakan Kurum, Amasya’ya yapılması planlanan yatırımlardan da bahsetti. Kirazlıdere Mahallesi’nde 640 konut inşasının TOKİ tarafından gerçekleştirileceğine değindi. Soğuk Pınar Mevkii’nde toplamda 150 dönüm alana Millet Bahçesi yapılacağından bahsetti. Sultan Bayezid Külliyesi etrafında yaklaşık 11 bin metrekare alanda meydan düzenlemesinin yapılacağını ifade etti. Ayrıca Yeşilırmak’ın şehrin içinden geçen bölümünün berraklığının ve temizliğinin arttırılması için bir tesis inşa edileceğini dile getirdi. İl genelinde bulunan arıtma tesislerinin sayısının arttırılmasına yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteklerinin süreceğini vurguladı. SUKAP (Belediyelerin Su ve Kanalizasyon Altyapı Projesi)’ın Amasya genelinde desteklenmeye devam edeceğine işaret etti. Engelli bireylerimizin şehrimizde rahat bir yaşam sürdürebilmeleri adına yapılan çalışmaların devam edeceğine değindi.
 
Ayrıca Yeşilırmak’taki balık ölümlerinin derinlemesine incelendiğini ve ırmağın çeşitli noktalarından numuneler alındığına değinen Bakanımız, balık ölümlerinin oksijen ve debi azalmasından kaynaklandığını belirtti. Şu anda debinin ve oksijen seviyesinin normale döndüğünü belirten Bakanımız, kesin sonuçların Ankara’da yapılacak olan laboratuvar analizleri sonucunda belli olacağını ve kişilerden veya fabrikalardan kaynaklı bir sonuç çıkması halinde gereken cezaların da verileceğine vurgu yaptı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort