Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Gümüşhacıköy'de Tarım Alanları Suya Kavuştu

Gümüşhacıköy ilçesinde inşası tamamlanan Çetmi sulama göleti ile 450 dekar tarım alanı suya kavuşturuldu.

Gümüşhacıköy'de Tarım Alanları Suya Kavuştu
Gümüşhacıköy'de Tarım Alanları Suya Kavuştu Umut Özsoy
Bu içerik 403 kez okundu.
Advert

 Gümüşhacıköy ilçesinde 2017 yılı Aralık ayında Amasya İl Özel İdaresi tarafından yatırım programı kapsamında ihalesi yapılarak 2018 yılı Nisan ayında inşasına başlanılan Çetmi sulama göleti sayesinde 450 dekar tarım arazisi sulanıyor.
Tarım alanında çiftçilerimize can suyu sağlayacak olan 180.000 m³ su depolama hacmine sahip gölet sayesinde vatandaşlarımızın tarım arazilerini sulamak amacıyla yaşadıkları su sıkıntısı giderilmiştir.
  6 metre gövde yüksekliğine, 304 metre gövde uzunluğuna sahip olan kazı göleti 22 dekar alan üzerine inşa edilmiştir. Gümüşhacıköy Çetmi tarımsal sulama göleti 574.031,00 TL harcanarak inşası tamamlanmıştır. Çetmi sulama göletinin tamamlanmasıyla birlikte bölgede tarımda çeşitlilik önemli oranda artmış ve ekonomiye büyük ölçüde katma değer sağlamıştır.
 Konu ile ilgili açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu; “Gerek il, gerekse ilçe ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın her alanda yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda çiftçilerimizin en önemli ihtiyacı olan tarımsal alanda kullandıkları sulama göletleri ile ilgili faaliyetlerimiz devletimizin öngördüğü kıstaslar çerçevesinde 2019 yılında da artarak devam edecektir” dedi.

 

Gümüşhacıköyde Tarım Alanları Suya Kavuştu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X