Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali VAROL Gençlerle Buluştu

Vali Varol, ‘Zoru Başaranlar’ kariyer sohbetleri kapsamında KYK'lı gençlerle buluştu; eğitim hayatı ve sonrasına dair nasihatlerde bulundu.

Vali VAROL Gençlerle Buluştu
Vali VAROL Gençlerle Buluştu Umut Özsoy
Bu içerik 233 kez okundu.
Advert

 Programın açılış konuşmasını KYK Amasya İl Müdürü Kadir Kılıç gerçekleştirdi. Vali Varol, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve öğrencilere katılımları için teşekkür etti.
 Vali Varol programda yaptığı konuşmasında öğrencilerimize zamanlarını hem sosyal hem de akademik anlamda çok iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. Zor kavramının yapılması gerekenlerin yerine getirilmesi gereken bir bedel anlamı taşıdığına işaret etti. Buradaki bedel kavramının yerine getirilmesi gereken sorumluluklar ve fedakarlıklar olduğunun altını çizdi.
 
 Toplumdaki başarı algısının insanların adlarının önüne getirmeye çalıştıkları unvanlar olarak ölçüt alındığına işaret eden valimiz, asıl olan başarının bireylerin toplumsal işleyiş sistemine sundukları katkı olduğunun belirtti. Bireyin başarısının üzerine düşen sorumluluk ve vazife ne ise, onu en iyi şekilde yapma durumu ile ölçülebileceğine değindi.
   Başarı kavramı ve bütün pozitif kavramların temelinde insani değerlere ne kadar sahip olunduğunun yattığına değinen valimiz; saygı, dürüstlük, adalet, merhamet, onur vb. kavramların bu değerlere örnek olarak verilebileceğini söyledi.
   Ayrıca vali Varol kendi akademik ve iş hayatından öğrencilere birçok tecrübe ve deneyimini aktardı.
   Programın ardından Rektör Orbay valimize çiçek takdim ederken KYK İl Müdürü Kılıç vali Varol'a tablo hediye etti.

 

 

 

Vali VAROL Gençlerle Buluştu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X