Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Açık Kapı Projesi Eğitim Toplantısı Düzenlendi

Açık Kapı Projesi Eğitim Toplantısı Düzenlendi.

Açık Kapı Projesi Eğitim Toplantısı Düzenlendi
Açık Kapı Projesi Eğitim Toplantısı Düzenlendi Umut Özsoy
Bu içerik 220 kez okundu.
Advert

 İçişleri Bakanlığımızın 81 il valiliğinde ve tüm kaymakamlıklarda kamu hizmetlerine kolay erişiminin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılması maksadıyla hazırlanan “Açık Kapı” Projesi kapsamında,ilçe kaymakamlıkları ve ilçe belediye başkanlıklarında görevlendirilen 26 personele yönelik "Açık Kapı Projesi Kurum Yetkilileri 2. Eğitim Programı" 19 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 10.00'da, Amasya Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlendi.
 Programa Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Amasya Valiliği Özel Kalem Müdürü Recep Doğan, Açık Kapı biriminde görevli personel ile ilçe kaymakamlıklarından ve ilçe belediye başkanlıklarından yetkililer katıldı.
 Vali Yardımcısı Turgay İlhan yaptığı açılış konuşmasında, projenin vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretmeyi, hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmayı, kronikleşmiş sorunlara çözüm üretmeyi, devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmayı, vatandaşla birebir ve sıcak bir iletişim kurmayı amaçladığını dile getirdi.
 
 Ardından söz alan Özel Kalem Müdürü Recep Doğan, İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliği ve 48 ilçe kaymakamlıklarında faaliyete geçirilen ve vatandaşlarımızın sorunlarına en hızlı çözüm merkezi olarak yapılandırılan Açık Kapı uygulamasının il özel kalem müdürlükleri bünyesinde yapılandırılması sonrasında halkımıza açık alanlarda, halk günü toplantıları vb. yerlerde vatandaşlarımıza yönelik tanıtım ve bilgilendirme etkinliklerinin devam ettiğini dile getirdi.
 
 Açık Kapı Koordinatörü Yasemin Özdemir ve Açık Kapı sorumlularından Nilüfer Ayrancı tarafından Açık Kapı Projesi ve yetkili işlemleri hakkında gerçekleştirilen eğitim sunumun ardından soru-cevap bölümünde ‘Açık Kapı’da görevlendirilen personelin merak ettiği sorular cevaplandırıldı.

Açık Kapı Projesi Eğitim Toplantısı Düzenlendi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X