Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Musaköy ve Çiviköy'de Gölet ve Basınçlı Sulama Tesisi Tamamlandı

Musaköy ve Çiviköy'de Tarım Alanında Can Suyu Sağlayacak Olan Gölet ve Basınçlı Sulama Tesisi Tamamlandı.

Musaköy ve Çiviköy'de Gölet ve Basınçlı Sulama Tesisi Tamamlandı
Musaköy ve Çiviköy'de Gölet ve Basınçlı Sulama Tesisi Tamamlandı Umut Özsoy
Bu içerik 284 kez okundu.
Advert

 Amasya İl Özel İdaresi yatırım programları kapsamında son yılların en büyük projelerinden bir tanesi olan Musaköy ve Çivi köylerine tarım alanında can suyu sağlayacak olan gölet ve basınçlı sulama tesisi yapım işi tamamlanarak tarım arazilerinin sulanması amacıyla vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu.
 2014 yılında göz membası su kaynağından 5226 metre boru kullanılarak Musaköy sulama göletine getirilen su ile aynı yıl yapımına başlanılarak 2016 yılında tamamlanan 706.972 m³ depolama hacmine sahip olan gölette su tutulmaya başlanılmıştır. Sulama göletinin su tutmaya başlamasının ardından 2017 yılı yatırım programı kapsamında yapımına başlanılan basınçlı sulama tesisi 2018 yılı itibari ile tamamlanarak tarım arazilerinin sulanması amacıyla kullanıma başlanmıştır.
 Bu kapsamda Sulama göleti kullanılarak basınçlı sulama tesisi sayesinde Musaköy tarım arazilerinin 8500 dekarlık alanı, Çiviköy tarım arazilerinin 5000 dekarlık alanı tamamlanan proje sayesinde suya kavuşmuştur.
 2014 yılından günümüze kadar 8.470.607 TL harcanarak tamamlanan gölet ve basınçlı sulama tesisi sayesinde köylerimizde toplamda 13.500 dekarlık tarım arazisi sulama suyuna kavuşmuştur. Bölgede tarım ile uğraşan çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünlerde verimlilik artmış, çiftçilerimizin yüzü gülmüştür.

Musaköy ve Çiviköy'de Gölet Basınçlı Sulama Tesisi Tamamladı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X