Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

'OKA' 2018 Yılı Son Toplantısı Yapıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2018 Yılı son toplantısı yapıldı.

'OKA' 2018 Yılı Son Toplantısı Yapıldı
'OKA' 2018 Yılı Son Toplantısı Yapıldı Umut Özsoy
Bu içerik 230 kez okundu.
Advert

 Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılının son yönetim kurulu toplantısı Tokat’ta gerçekleştirildi.
 
 Toplantıya Vali Dr. Osman Varol, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Salih Yıldırım, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Mürzioğlu, Tokat TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç ile diğer yetkililer katıldı.
 
 26 Ekim 2018 tarihli Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiliği’ne atanan Vali Dr. Ozan Balcı yaptığı konuşmada; “Bu benim katılabildiğim ilk Yönetim Kurulu toplantısı olduğu için müsaadenizle bir hususu ifade etmek istiyorum. Bilindiği üzere son Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiliği görevine atandım. Bizden önceki Tokat Valisi Sayın Ömer Toraman Kütahya Valisi olarak atandılar. Aynı şekilde, önceki Çorum Valimiz Sayın Necmettin Kılıç Mülkiye Başmüfettişi olarak ve Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi’de yeni Çorum Valisi olarak atandılar. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Ayrıca, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölgesel gelişme amacıyla yürüttüğü projelere ve çalışmalara katkı sağlamış olan önceki ve mevcut görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimize ve kalkınma ajansı çalışanlarına verdikleri katkılar için teşekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte ajansımızın bölgemizin gelişmesine yönelik yapacağımız çalışmalarda başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
 
 Toplantıda OKA tarafından 2018 yılında uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında ajansın eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlar ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlamak üzere yapılması planlanan diğer çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. Ayrıca, halen uygulanmakta olan mali destek programları ile fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerin uygulama süreçleri ile dört ilde bulunan yatırım destek ofislerinin çalışmaları da ele alındı. Bu konulardaki olası aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşüldü.

OKA 2018 Yılı Son Toplantısı Yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X