Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
YENİKAPI'da AMASYA SEVDASI ile AMASYA TANITIM GÜNLERİ
Müzeyyen Keskin

YENİKAPI'da AMASYA SEVDASI ile AMASYA TANITIM GÜNLERİ

Advert

4 Kasım 2019 tarihinde ESYARDER ESENÇAY Dernek Başkanı Ahmet USTA’ nın davetiyle başlayan ve 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasın da yapılacak olan Amasya Tanıtım Günleri Serüveni.
Gerekli hazırlıkları yaparak kalacak yerler, hızlı tren biletlerinin alınması, fotokopilerin hazırlanması, Amasya Sevdası Kitabının hazırlanması.
Birde Türkiye Sevdası Ödüllerinin hazırlanması, ödül alacaklara armağanlarının hazırlanması oldukça heyecanlı ve tatlı telaş ve çok yorucu geçti.
15.11.2019 saat 12.00 trenle 17.00 de ISTANBUL/ Söğütlüçeşme durağından sevgili kuzenim Turgut’un eşi Ruhiye aldı bizi evlerinde konuk ettiler. Teşekkür ederim. Ertesi gün sevgili Elif Dikmen ile sürekli irtibat halindeydik. Menejer Ömer bey Elifin yönlendirmeleriyle bizi Avcılardan aldı. O andan itibaren hep yanımızda oldu sağ olsun. 2. Gün Bağcılar öğretmenevin de kaldık. Canan Keskin kardeşim de fotoğraf ve videoları çekti.
Sabah bizi Ömer bey bizi Bağcılar Öğretmenevinden alıp, Yenikapı Ergenekon Meydanı AMASYA GÜNLERİ alanına götürdü.
Kitap koyduğum valiz oldukça ağırdı. Bizim için ne kadar da karışık ve uzak yollardı. Fuara girdiğimizde ADEF Bşk. Yrd. Turan SAYAR karşıladı. Dernekler Federasyonu yerleşkesinde misafir edip fuarla ilgili konuşmalarımız oldu. Taşova Stantına doğru geçtik. Göze çarpan yöresel ürünlerimiz ve insanların çiçek bamyalı kızla fotoğraf çektirdiler. Belediye Başkanı Bayram Öztük, Kaymakam Mustafa Berk ÇELİK, Esyarder Dernek Başkanı Ahmet Usta ve Ziraat Odaları Başkanı Hasan Dikmen ve MEDYAFM sahibi Turan Canik, eski dernek başkanı Ali YÜCEL, kitaplarını imzalayan Gülcan Erdem hanım ve görevli personel gelen gidenler oldukça hareketliydi. Sevgili Elif bizi orada karşıladı. Gerekli selamlaşmalar sohbetlerden sonra stantımıza kitaplarımızı yerleştirdik. Kitap alamayanlara da şiir sayfalarımızdan armağan ettik.
Vakit buldukça Amasya’nın 7 kolları olan güzel ilçelerimizin stantlarını gezmeye ziyaret etmeye çalıştım. Bazı iş yerlerini tabi 2 güne sığdıramadım.
Rüya gibi canlarım akrabalarım kuzenler, çocukluk arkadaşlarım şair arkadaşlarım, köyümüzdeki komşu çocukları ve bizi görmek isteyen candan öte canlar geldi. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Hala güzel yürekler olduğuna inananlardanım. Her ne kadar yüzlerimizde çizgiler çubuklar olsa da o gülüşler o gözler o sıcaklıklar hep aynıydı. Beyhan ve eşi, Hasan ve eşi, Türkan Şahin, Kadir Şimşek , Feyzullah Doğan.
Canım arkadaşım şair Gelmeyen Vuslat Zehra Yılmaz nasıl özlemişiz birbirimizi yıllar sonra görüştük, Hatice Opak Bilgin, Best Meneger Asiye, Söz yazarı Gülten ve Nurten Ceylan, Emir Üstün, Kasım Alper Özdemir, Naci Özkan Safinaz Makasoğlu, Aysel Tümer Sancı, Daha sonra Dr. Semra Güvençle görüştük. Hatıra fotoğraflar ve Amasya Sevdasından imzalatarak aldılar teşekkürler.
Taşova stantında sazlar eşiliğinde Amasya Sevdası ve Taşova’m şiirlerini yorumladım. Teşekkürler Ustalara Mehmet Özdilek ve ekibine çok teşekkürler.
Kardeşlerim gelmiş kuzenler Üzeryir Bircan ve eşi, yine kardeşlerim canlarım. Birtane ve eşi Kadir Efe, Yaser ve Davut bey bizi almaya gelmişler üç gün konuk ettiler sağ olsunlar.
17. gün Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanlığım dolayısıyla da 22. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışmasında ‘’ ŞİİRE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ’’ kazananlara ödülleri verildi. Elif Dikmen’in ödülünü Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztük, Emir Üstün’ün ödülünü Müzeyyen Keskin, Safinaz Makasoğlu’nun Ödülünü Esenyurt Bel.Bşk. Yardımcısı Veysel Bal, Hatice Opak Bilg’nin Ödülünü Taşdef Gençlik Kolları Başkanı Soner Öz verdi. Dr. Semra Güvenç’in ödülünü Müzeyyen Keskin tarafından Üsküdar da verildi.
Taşova Gazetesi Ahmet Günaydın ve oğlu editör Abdullah Faruk Günaydın tarafından haber yapıldı. Teşekkürler.
Kanal 52 Ordu Tv tarafından kısa bir söyleşi yapıldı. Kısacası hoş hareketli seviyeli güzel geçen Amasya Tanıtım Günleri Fuarının sonuna geldik.
Pazartesi günü sevgili Elif Dikmen ile birlikte Edirnekapı Şehitliğine gittik İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif’in Kabrini ziyaret ettik ona ve tüm şehitlerimize dua ettik ve rahmetler diledik gazilerimize şifalar diledik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şaad olsun dualarımızla Elif Dikmen ben ve kardeşim Canan birlikte bu ziyarete çok mutlu olduk. Elifime çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun.
Elifle Her Telden Keyifli Radyoda Programa aldı. Bu arada Mihri Hatun süprizini de patlattı. Artık Dijital ortamlarda olduğunu söyledi. Muhteşem bir programdı. Müzikli söyleşili, şiir yorumlarıyla, Güzel hemşehrimle güzel anılara imza attık. Yolun açık olsun Elif Dikmen yüreğı güzel kendi güzel süper başarılı. Allah nazardan esirgesin başarıların daim olsun.
Burada radyo programından sonra Eyyüp Sultana hz. gittik dualarımızı ettik Rabbim kabul etsin. Bir yere gittik hemen yakının da ‘’ DÖNER DERYASI’’ sahibi Hasret beyin misafiri olduk. Çok teşekkürler. Leziz dönerler bol kazancınız olsun inşl .
Hasret beyin çamsakızı armağanı iş yerinin ismi yazan kalem ve çakmak. Amasya Forma’nın Amasya spor renkleriyle atkı armağanı, canım arkadaşım Semra Güvenc’in şık bardaklarına hepsine gönülden teşekkürler.
Her güzel şeyin bir sonu varmış. Sağlıkla şükür gidip dönmek nasip oldu. İlgi ve emeklerini esirgemeyen herkese Amasya Valiliğine, Amasya Belediyesine ve Adef Başkanlığına teşekkürler.
Başka bir Etkinlikte görüşmek üzere hoşcakalın. Selamlar Saygılar Sevgiler.


Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkani Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmani

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X