Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
'İYİ Kİ VARDINIZ' AĞZI SÜT KOKAN ŞEHİTLERİMİZ..
Müzeyyen Keskin

'İYİ Kİ VARDINIZ' AĞZI SÜT KOKAN ŞEHİTLERİMİZ..

Advert


Yurt savunmasında her zaman her yer de yüreği kocaman bedeni henüz 10,12,14,15 yaşlarında olan daha henüz ağızlarında süt kokan yavru şehitlerimiz.

Bu gün Eren Bülbüller gibi dün; Çanakkale Geçilmez, Sakarya Savaşı, Dumlupınar, Meydan muharebeleri, Kıbrıs Barış harekatı, On beş Temmuzlar Terörle mücadele, sınırlarımızın korunması aslında. Yurdumuzun topyekun savunması da yek vücut oluruz. Mücahitler, Alperenler, Mehmetcikler bitmez. Hedef özgür ve bağımsız TÜRKİYE asla kimseye vermemek göz koyanların gözlerini çıkarmaktır. Asla düşman çizmesi altında ezdirmemek. Atalarımızın yadigarı olan üstünde yaşadığımız kanlarımızla suladığımız, şehitlerimizle ay yıldızlı bayrağımızla, ezanlarımızla cennet vatanımızı tek bir can tek bir beden kalana kadar korumak. Bayrağımızı gönlerden indirtmemek. Ölüm bizim için düğün bayramdır. Şehitler ölmez, Vatan Bölünmez, Ezanlar Dinmez. Bayrak inmez. ‘’NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’’ der Vatanın savunmasında yerimizi alırız.

ÇANAKKALE’de 10,12,13,14,15 yaşlarında henüz bıyığı terlememiş. Ağızları süt kokan fidanlar boy verir yeşerir can olurlar, yar olurlar, sevda olur, o minicik yüreklerde VATAN sevdası uğruna şehit olmaya yemin ederler elleri kalem tutması gerekirken silah tutarlar boylarınca.’’ İYİ Kİ VARDINIZ İYİ Kİ VARSINIZ‘’ sizlerden hep olacak inşallah asil kanın hükmü her dem çağıldar. Ruhunuz şaad olsun. Mekanlarınız Cennet olsun. Gazilerimize de rahat yaşayacakları imkanlar sunmak. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerle var bu Vatan. Allah bu Vatana bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın inşallah.

Ey kınalı kuzularım; henüz 10 yaşında Ali Reşat, Osmanlının 1.Dünya Savaşın’da gönüllü bombacı düşmanı hezimete uğratan; Mehmet, Ömer, Ahmet, Hasan, Elif, , Halide OnFatma Seher Erden (Erzurumlu Kara Fatma) başı (Halide Edip Adıvar) (1884-1964), Nezahat Onbaşı (Nezahat Baysel) (Ö. 24 Eylül 1994), Şerife Bacı (Ö. 1921), Halime Çavuş, Halime Çavuş, Gördesli Makbule (1902-24 Mart 1922, Kocayayla/Akhisar), Çete Emir Ayşe, Tayyar Rahmiye, Böylesi kadınların evlatlarıydı.

Bu gün ise Eren Bülbül’ler gibi nicesi Mehmetciklerimiz, polislerimiz. Güvenlik güçlerimiz daima var olsun.

‘’ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’’
Başka bir konuda görüşmek üzere. Hoşcakalaınız..

Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkanı

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X