Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

'Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı' Yapıldı

'Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı' Yapıldı

'Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı' Yapıldı
'Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı' Yapıldı Umut Özsoy
Bu içerik 277 kez okundu.
Advert

Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç ve ilgili kurum yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda gerek üniversite gerekse öğrencilerin güvenliği konusunda alınacak olan güvenlik tedbirleri ele alındı.
 
Toplantıda konuşan Vali Varol, öğrencilerin huzur ve güvenliğini sağlamakta kararlı olduklarını belirterek şunları söyledi:
 
“Amasya’da üniversite kültürü büyük ivmeyle gelişen ve git gide büyüyen bir kültür. Dolayısıyla biz burada güvenlik konusunda asla müsamaha göstermemeliyiz. Üniversite, emniyet, belediye arasında iyi bir diyalog ortamı kurarak kampüste, yurtta, dolmuşta veya çarşı da öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak durumundayız. İlimiz gayet huzurlu bir il ve çok büyük sorunlar bulunmamaktadır. Biz de bu huzurun tesisi noktasında görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. KYK yurtlarında ve üniversite de öğrencilerimizin sıkıntısı olabilir. Bu sıkıntılar bize ulaştırılırsa çözümü daha hızlı olacaktır. İlgili birimlerimiz buna özen göstersin. Özelikle yurt müdürleri ile aramızda sağlam iletişim kanalı olmalı. Biz, öğrencilerimizin huzur ve güvenliğini sağlayarak iyi bir eğitim alması noktasında hep birlikte elimizden gelen ne varsa ortaya koymaya kararlıyız ve gerekli tedbirleri bu yönde alacağız” dedi.

Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X