Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

'Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı' valilik toplantı salonunda yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı Umut Özsoy
Bu içerik 341 kez okundu.
Advert

 Amasya Valiliği toplantı salonunda düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Vali Varol'un yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve kurul üyeleri katıldı.
 
 İçişleri Bakanlığı’nın emriyle tüm Türkiye’de aynı günde ve aynı saatte düzenlenen toplantıda ilk olarak Türkiye Yeşilay Cemiyeti Amasya Şubesi bir sunum gerçekleştirdi. Uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, sorunlar, alınması gereken tedbirler ve sonrası için yapılacak çalışmalar görüşülerek kararlar alındı. Toplantının sekretaryasını yürüten İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Yerel Eylem Planı, yapılacak çalışmalarda bir rehber teşkil etmesi amacıyla takdim edildi.
 
 Toplantıya başkanlık eden Vali Dr. Osman Varol, ilimizde kurulmuş olan etkin takip, denetleme ve koordineli asayiş sistemleri ile bağımlılık yaratabilecek maddelerin bulunmasına ve dağıtılmasına mahal vermediklerini belirtti. Kamu kurumlarının ortak çalışmaları ve gayretleri ile yasadışı maddelerin ilimiz sınırları içerisine girmemesi için etkin bir şekilde mücadele edileceğini ifade etti.
 
 Toplantıda bağımlılıkla mücadele il koordinasyon kurulu hakkında genel bilgilendirme, kurulların ve teknik çalışma gruplarının belirlenmesi ve bunların çalışma esasları ile kargo firmaları denetleme işlemleri hakkında gündem maddeleri görüşüldü. Valimiz gerekli konularda alınması gereken önlemleri ve uygulamaları belirtti.

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X