Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Şeker’den Dev Hizmet

Üreticiden tüketiciye sloganı ile yola çıkan Amasya Şeker, üreticilerine verdiği sözü tutmanın sevincini yaşıyor

Amasya Şeker’den Dev Hizmet
Amasya Şeker’den Dev Hizmet Ali Rıza Ağış
Bu içerik 400 kez okundu.
Advert

Yaklaşık 2 yıl önce 2019 yılında şeker paketleme tesisimizi kurarak tüketiciye aracısız ulaşmak hedeflerimizden biridir diyen Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, konu hakkında yaptığı konuşmasında, ““Amasya Şeker’in yeni paketleme tesisiyle kristal şekerin üreticiden tüketiciye kaliteli, temiz ve hijyenik olarak daha ucuza ulaştırılmasını hedefliyoruz. Kurduğumuz tesiste  1, 3 ve 5 kilogram olarak paketlenen kristal şekerler tüketicimizle doğrudan buluşacaktır. Tesisimiz tüm pancar çiftçisine ve ülkemize hayırlı olsun.”ifadelerini kullandı.

Tesis ve konu hakkında bilgiler paylaşan Amasya Şeker Fabrikası Ambalajlı Ürün Üretim Tesislerinden sorumlu Satış, Pazarlama ve Lojistik Müdürü Hakkı Erzene ise: “Malumunuz olduğu üzere Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. ailesi olarak 1953 ten günümüze hayatınıza tat kat katmaya devam ediyor ve bizler de bundan büyük bir keyif alıyoruz. Şirketimiz Sayın Yönetim Kurulu üyeleri, Ekim 2018 ayı içerisinde, öncelikli Amasya hinterlandında ürün çeşitliliğimizi artırmak, yöremiz istihdamına katkıda bulunmak ve küçük ambalajlı ürünler ile her eve her sofraya ulaşmak gibi bir tarihi bir misyon yüklemiş oldular.  Bu tarihten itibaren öncelikli kurulacak ambalajlama tesisi ve Şirketimiz ihtiyaçları süratle belirlenmiş, belirlenen hedefler doğrultusunda kurulacak makine ve ekipmanlar yüzde yüz yerli ve milli imkanlar vasıtası ile temini başlıca hedeflerimiz arasında yerini almıştır. Teknik ve fiziki alt yapı yatırımlarını müteakip yurt içinden dikey dolum ve polietilen gruplama makinaları temin edilerek günümüz tarihi itibari ile 1 kg, 3 kg ve 5 kg ambalajlı paketli şeker üretim tesisi şirketimize süratle kazandırılmıştır.

Kurulan tesisin saatlik kapasitesi 6.000 Kg/saat günlük ise 100.000 kg/gün olarak söyleyebiliriz.  Tesis kompakt bir yapıda tasarlanmış olup ihtiyaç halinde yeni makine parkı ilavesine imkân vermektedir. Tesislerimizde üretilen ambalajlı şekerler TSE-ISO EN 9001 ve TSE-ISO EN 2200 standartlarında el değmeden otomatik makinalarda üretilmektedir. Gelişen piyasa koşulları ve Pazar talepleri doğrultusunda standartlarımızı Küresel gıda güvenlik sistemleri olan FSSC2200 ve BRC gıda güvenlik sistemleri doğrultusunda genişleterek Türkiye de sayılı birkaç şirket haline getirmek için gerekli çalışmalar başlatılmış olup çok yakın bir gelecekte TSE standarttı yanında küresel bazlı bu standartlarında bayraklarını şirketimizde dalgalandırıyor olacağız.

Bilindiği üzere gelişim sürekli değişim ister. Günümüz ekonomik yapısı neyi istiyor müşteri talepleri ne yöne kayıyor ise bizlerinde bu taleplere, bu isteklere duyarsız kalması düşünülemez. Ana ve stratejik ürünümüz olan Kristal Toz Şeker imalatında gerçekleştirdiğimiz bu projeyi Allah nasip ederse çok kısa zamanda dökme olarak satılan Etil Alkolün ambalajlı satışında da gerçekleştirmek yakın hedeflerimiz arasındadır. Ülkemizde maalesef çok büyük bir eksiklik olan Ambalajlı Etil Alkol üretimi genelde yurt dışı menşeli alkol ile ikame edilmektedir. Bizler bu ürünü yine yerli ve milli imkanlar dahilinde üretilmiş makine ve ekipmanlarla kendi üretimimiz olan Etil Alkol ile ambalajlı olarak Tıbbı ve genel kullanıma hazır hale getirmek istiyoruz. Bu bağlamda Alkol Dairesi Başkanlığından Proje bazlı Ambalajlı Etil Alkol Üretim Tesisi ön izinleri alınmış, yurt içinden bu işin spesifik özelliklerine uygun makine ve ekipman tedarikine gidilmiş ve şu an tesis ana binası tamamlanma aşamasına getirilmiştir. İnşallah proje tamamlandığında Alkol Dairesi Başkanlığından gerekli üretim izinleri alınarak bu ürünü de yöremizde üretiyor ve tüm Türkiye sathında satıyor olacağız.

Tüm bu tesislerin kurulumunda her daim bizlere desteklerini ve rehberliklerini esirgemeyen başta Sayın Naci Bostancı beye, yöremiz Milletvekillerine, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kurum ve kuruluşlarına, Şirketimiz Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı Bey’e ve Sayın Yönetim Kurulumuz üyelerine, işçisinden memuruna kadar bu projelere emek harcayan herkese ve pek tabi bizlere bu gücü ve imkanı veren çok değerli pancar üreticisi çiftçilerimize şükranlarımızı sunar, kurulan Ambalajlı Şeker Üretimiz Tesisimizin ve kurulmakta olan Ambalajlı Etil Alkol Üretim tesisimizin yöremize ve ülkemize hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ederiz. “ifadelerini kullandı.

Amasya Şeker’den Dev Hizmet
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X