Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Gençlik 100. Yılda Ulu Önder Atatürk'ü Anıyor

İmamoğlu: "23 Haziran akşamı her şey çok güzel olacak”

Gençlik 100. Yılda Ulu Önder Atatürk'ü Anıyor
Gençlik 100. Yılda Ulu Önder Atatürk'ü Anıyor Ali Rıza Ağış
Bu içerik 444 kez okundu.
Advert

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü, yurtta görkemli törenlerle kutlanıyor.

    19 Mayıs kutlamaların odağı olan Samsun'da 1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile yürüyüş düzenlendi. Halk şiddetli fırtınaya rağmen 1919 metrelik Türk bayrağını Samsun sokaklarında taşıdı.

İstan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "23 Haziran akşamı her şey çok güzel olacak” dedi. 

İstan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 100. yıl etkinlikleri kapsamında geldiği Samsun’da vatandaşlarla uştu. Atakum Belediyesi Sosyal Tesislerindeki programda konuşan İmamoğlu, "19 Mayıs’ın coşkusunu, 19 Mayıs’ın heyecanını, 19 Mayıs’ın cesaretini, tam bağımsız Türkiye heyecanını yaşamaya geldiniz biliyorum. 100 binlerce insan bugün Samsun’da. 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’e yoldaşlık yapan milleti in torunlarıyız, evlatlarıyız ve aynı heyecanını yaşıyoruz. Ama şunu da unutmuyoruz yurtta sulh, cihanda sulh. Bu kavramla herkesi kucaklayan bir anlayışla varız. Ben de bir Cumhuriyet evladı olarak lere eşlik etmeye geldim” dedi. 
Konuşmasının ardından İmamoğlu Atakum Belediyesi'ne geçti. 

Gençlik 100. Yılda. Ulu Önder Atatürk'ü Anıyor
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort