Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Unutulan Çocuk Oyunları Merzifon'da Hayat Buldu

Amasya Merzifon Belediyesi Prof. Dr. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezinde Haziran ayı etkinlikleri kapsamında öğrenci ve veliler hep birlikte çocuk oyunlarından: Yağ satarım bal satarım, Körebe, aç kapıyı bezirgân başı, yakan top, ip atlama, gibi oyunları oynadılar.

Unutulan Çocuk Oyunları Merzifon'da Hayat Buldu
Unutulan Çocuk Oyunları Merzifon'da Hayat Buldu Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Merzifon Belediyesi Prof. Dr. Huk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezinde Haziran ayı etkinlikleri kapsamında öğrenci ve veliler hep birlikte çocuk oyunlarından: Yağ satarım b satarım, Körebe, aç kapıyı bezirgân başı, yakan top, ip atlama, gibi oyunları oynadılar.

Prof.Dr. A. Huk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezi eğitmeni Eyüp Atıcıoğlu, "Geleneksel çocuk oyunlarımız ile çocuğun dikkatini, çabuk ve çevik bir şekilde hareketini, refleksleri gelişiyor. Çocuklarımızın sosyleşmesinde, birbirleriyle arasındaki ilişkilerde sevgi saygı bağlarının güçlenmesinde,yardımlaşma, dayanışma takım ruhu kazanmasında etkili uyor. Ayrıca çocuklarımız için sırasını bekleme, yenildiğinde yenilgiyi ka lenme,kazanan arkadaşının başarısını takdir etme gibi kazanımların sağlanmasında da büyük önem arz etmiştir. Çocuklarımızın anne ve babarının,anneannelerinin, babaannelerinin dedelerinin çocukluklarında oynadıkları oyunları tanıdılar. Artık kendileri de bir sonraki nesillere aktarabilecekler” dedi.

Unutulan Çocuk Oyunları merzifon'da Hayat Buldu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X