Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Otobüs Firma Yetkilileri ve Şoförlerle Toplantı Yapıldı

Amasya Otogar Toplantı Salonunda Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Ömer KAPSAL başkanlığında; Acenteler, Otobüs Firma yetkilileri ile şoförlerin katılımları nezdinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Otobüs Firma Yetkilileri ve Şoförlerle Toplantı Yapıldı
Otobüs Firma Yetkilileri ve Şoförlerle Toplantı Yapıldı Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 279 kez okundu.
Advert

Vatandaşların Bayram ve tatil dönemlerinde gerek kendi özel araçlarıyla gerekse toplu taşıma araçlarını kullanmak  suretiyle uzun mesafeli seyahatler gerçekleştirmeleri; ülke genelinde trafik yoğunluğun da önemli artışların yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

Trafik yoğunluğunu görmek in kısa sürede sevdiklerine kavuşmak isteyen insanlarımız alınan tedbirler ve yapılan uygulamalara rağmen ne yazık ki yapmış oldukları kural ihlalleri neticesinde pek çok trafik kazasına karışmaktadırlar.

Bu süreçte özellikle yaşanan yoğunluğa bağlı olarak taşıma yapan firmaların ek seferler koyması nedeni ile şehirlerarası yolcu sayısının artması ve önceki yıllarda yaşanan kazaların oluş nedenleri analiz edildiğinde sürücü kusurlarının ön plana çıkması, paydaş kurumlarla birlikte koordinasyon içerisinde tüm yetkililerin ve şoförlerin katılımları ile kısa süreli eğitim programlarının gerçekleştirilmesi ihtiyacını doğurmuştur.

Bu çerçevede Emniyet Genel Müdürü’nün amirleri ve İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT’un talimatları doğrultusunda Otogar Toplantı Salonunda Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Ömer KAPSAL başkanlığında; Acenteler, Otobüs Firma yetkilileri ile şoförlerin katılımları nezdinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı çerçevesince bayram döneminde yaşanan trafik kazaları, nedenleri ve taşımacılık faaliyetleri hakkında yetkililer tarafından gerekli bilgilendirmeler yapıldı ayrıca;

-Yol ve sürüş güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirleri alınması,

-Şoförlerin uygun hızda seyretmeleri ve hız ihlali yapamamaları,

-Yeterli sayıda şoförün yolculuk esnasında araçlarında undurmaları,

-Şoförlerin yorgun/uykusuz araç kullanmalarının önlenmesi,

-  Araçlarının yolculuk öncesi bakımlarını yapmaları ve 10 (on) numara diye tabir edilen yakıtı kullanmamaları konuları başta olmak üzere şehirlerarası yolcu taşımacılığında yaşanan sorunlar ve sahada çalışan şoförleri in sıkıntıları ile ilgili çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde unuldu.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer KAPSAL’ın kazasız bir bayram geçirmeleri dileği ile şoförleri e mevzuat çerçevesince bir yaklaşım sergilemeleri hususunda, karşılıklı temennilerini sunarak toplantı sona erdirildi.

otobüs firma yetkilileri ve şöförlerle toplantı yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort