Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Aydınca Şehit Şaban Gökçe Ortaokulunda "Masal Atölyesi" Oluşturuldu

Aydınca Şehit Şaban Gökçe Ortaokulu bünyesinde oluşturulan "Masal Atölyesi" nin açılışı Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU tarafından gerçekleştirildi.

Aydınca Şehit Şaban Gökçe Ortaokulunda
Aydınca Şehit Şaban Gökçe Ortaokulunda Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Aydınca Şehit Şaban Gökçe Ortaokulu bünyesinde oluşturulan "Masal Atölyesi" nin açılışı Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU tarafından gerçekleştirildi.

Öğrencilerin masalları dinlemenin yanı sıra masal kahramanlarını canlandırabildikleri ve hayal güçlerini zenginleştirebilecekleri bir ortam sunan "Masal Atölyesi" oluşturuldu. "Masal Anlatıcılığı" sertifikasına sahip öğretmenler Deniz ARSLAN ve Gamze İNAT "Okulun boş olan bir dersliğini Masal Atölyesi olarak baştan tasarladıklarını ve herkesin bildiği masalların karakterini canlandıran öğrencilerle birlikte masallara olduklarından farklı bir son yazarak pedagojik anlamda kusursuz olmasına ve değerler eğitimine uygun olması konusunda hassas davrandıklarını" belirttiler.

"Masal Atölyesi'nde yapılan etkinliklerin Haziranın ilk haftasında "Masal Haftası" kapsamında sunulmasını amaçladıklarını ifade eden yürütücü öğretmenler, kültürel değerlerimizi daha iyi ifade edebilecek masallar yazılabilmek amacıyla çalışmalara devam edebileceklerini söylediler.

Masal Atölyesi Projesi ile alakalı açıklamalarda bulunan Amasya İl Millî Eğitim Müdürü, "Masalların eğitimde kullanılabilecek etkili bir araç olduğu artık tüm dünyada kabul gören bir gerçek. Özellikle çocuklarımızın dikkat sürelerinin artmasında, kavramsal anlayışlarının güçlenmesinde, hayal güçlerinin artmasında ve iletişim becerilerinin gelişmesine katkı sağladığı yadsınamaz. Emeği geçen öğretmenlerimizin Masal Anlatıcılığı sertifikasına sahip olmaları ve profesyonel olarak yaklaşmaları neticesinde ortaya çıkan eser her türlü övgüyü hak ediyor. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kösterelioğlu ayrıca "İlimizde masal anlatıcılığı kurslarıyla yetiştirecek olduğumuz öğretmenler ile birlikte Amasya'mızın adını sıkça duyacağımızı ifade ederek gelecekteki çalışmalar kapsamında öğretmenlerimizin oluşturdukları enerjinin tüm ülke sathında hissedileceğini belirtti.

aydınca şehit şaban gökçe ortaokulunda masal atölyesi oluşturuldu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X