Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KİTAP FUARI YOĞUN İLGİ GÖRECEK

Merzifon Haftası Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde; Mustafa Balbay, Sinan Meydan, Tayfun Talipoğlu, Ataol Behramoğlu ve Metin Feyzioğlu gibi isimlerin katılacağı kitap fuarına yoğun ilgi olması bekleniyor.

KİTAP FUARI YOĞUN İLGİ GÖRECEK
KİTAP FUARI YOĞUN İLGİ GÖRECEK Ali Rıza Ağış
Bu içerik 1081 kez okundu.
Advert

  Merzifon Haftası Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde yapılacak olan ve 55 yayınevi ile yaklaşık 100 yazarın katılacağı kitap fuarı vatandaşlardan yoğun ilgi göreceğe benziyor. Birbirinden deneyimli fikir ve düşünce yazarlarını bir araya getirecek olan kitap fuarı ve sergisi Merzifon Haftası'nın unutulmazları arasında yer alacak.
Daha önce bilim ve sanayi fuarı düzenleyen Merzifon Belediyesi bu yıl ki etkinliklerde büyük çapta bir kitap fuarı organize etti. Yazar ve şairler Kapalı Fuar alanında 25-30 Ağustos tarihleri arası sabah 10:00 ile 22:00 arasında ziyaretçi kabul edecek.
  Merzifon Haftası Kitap Fuarına katılacak bazı yazarlar; Gazeteci, yazar ve TV programcısı Merdan Yanardağ, Elif Gibi Sevmek kitabının yazarı Hikmet Anıl Öztekin, Gazeteci yazar Can Ataklı, Hukuk Profosörü Metin Feyzioğlu, siyasetçi yazar Mustafa Balbay, Edebiyatçı Yazar Ataol Behramoğlu, Gazeteci ve Televizyoncu Tayfun Talipoğlu, Eski Tümgeneral, siyasetçi ve yazar Osman Pamukoğlu, Tarihçi Yazar Sinan Meydan, Ahmet Nesin, Ali Güler, Ali Özgündüz, Ali Özkanlı, Alişan Şahin, Altay Ökten, Aydın Hız, Ayhan Bahçeli, Bekir Öztürk, Bestami Yazgan, Cem Gülbent, Döndü Açıkgöz, Erdal Ercin, Erkan İşeri, Eylül Fırat, Gökçe Fırat, Hakan Aygün, Koray Kamacı, Merve Özcan, Nazan Arısoy, Nurgül Ateş, Rahmi Emeç, Şevket Terzi, Veli Ağbaba, Zeynep Altıok.
  25 Ağustos'ta başlayacak olan Merzifon Haftası Kültür ve Sanat Etkinlikleri çelenk sunma töreniyle birlikte start alacak. Açılışta Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu da sahne alacak. 27 Ağustos'ta ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla toplu açılış ve temel atma törenlerinin yapılmasının ardından akşam Şevval Sam hayranları ile buluşacak. Programlar 30 Ağustos Zafer Bayramı'na kadar sürecek.

MERZİFON HAFTASI'NIN MERZİFON'A ÇOK FAYDASI VAR”
  Merzifon’un farklı bir kimliği olduğunu söyleyen Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı: “Şehrimiz asırlardır bir ekonomi merkezi, bir ticari merkez aynı zamanda bir eğitim merkezi. Merzifon’umuz coğrafi, jeopolitik ve güçlü ulaşım alt yapısıyla önemli bir nokta. Merzifon, tek çatı altında her yıl, içerisinde çok zengin, kültürel, sosyal, ticari, sanatsal faaliyetlerin yer aldığı bir hafta gerçekleştiriyor. Bu haftanın gerçekten çok faydası var. Gerek Merzifonlu vatandaşlarımız gerekse Amasya ve Amasya dışından gelen değerli misafirlerimiz bu güzel faaliyetlere katılarak kendi aralarındaki kültürel ve sosyal bağlarını kuvvetlendiriyor birliğimize, beraberliğimize, kaynaşmamıza, kardeşliğimize bu haftanın çok faydaları bulunuyor." dedi.
"YÖNÜMÜZ AYDINLIĞA VE ÇAĞDAŞLIĞA DÖNÜK"
  Merzifon Haftası'nda yapılacak kitap fuarını değerlendiren Kargı; "İlk defa tertip ettiğimiz bir kitap fuarımız olacak. Daha önce sanayi ve ticaret fuarı ile otomotiv fuarı yapmıştık. Bu sene de kitap fuarı düzenliyoruz. 52 yayın evi gelecek. Ülkede konuştuğu zaman kendisini dinlettiren, her kesime hitap eden onlarca yazar gelecek imza günleri olacak. Bu ilçenin yönünün aydınlanmaya ve çağdaşlaşmaya dönük olduğunu bir kez daha göstereceğiz." ifadelerini kullandı. 

Merzifon haftası kitap fuarı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X