Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Planlama ve geliştirme kurulu toplantısı yapıldı

Vali Salih Işık Kamu - Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun (KÜSİ) 2016 yılı 2. Dönem toplantısına başkanlık etti

Planlama ve geliştirme kurulu toplantısı yapıldı
Planlama ve geliştirme kurulu toplantısı yapıldı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 694 kez okundu.
Advert

Vali Salih Işık Kamu - Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun (KÜSİ) 2016 yılı 2. Dönem toplantısına başkanlık etti. Sekretaryasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün yaptığı toplantıya Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, İl Özel idaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, KÜSİ İl temsilcisi Doç. Dr. Arif Gök, Amasya Üniversitesi Akademisyenleri, Suluova, Merzifon TSO Başkanları, Amasya ve Merzifon OSB Yönetimi temsilcileri, kurum müdürleri ve ASİAD temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Salih Işık “Kamu Üniversite Sanayi işbirliğinin önemini dile getirerek, bilginin kaynağı Üniversitelerle yenilikçi ürünleri üretecek olan sanayi kesiminin devletin destek ve yol göstericiliğinde bir araya gelmeleri önemli bir zorunluluktur. Son yıllarda özellikle sanayileşmiş ve küresel pazarlara hitap eden ürünler üreten ülkeler, Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğini (KÜSİ) güçlendirmekte ve önemli kazanımlar elde etmektedir. Ülkemiz Sanayisinin daha rekabetçi bir yapıya kavuşturulması, Ar-Ge, yenilikçilik temelli bir dönüşümün sağlanması, daha modern, rekabetçi ve üretim gücü daha yüksek bir Türkiye hedefine ulaşılabilmesi için KÜSİ çalışmaları önem arz etmektedir.” dedi.

 Toplantıda daha sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, Kamu Üniversite ve Sanayi İşbirliği ile Kurul’un yapısı ve görevleri hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Sunumda; KÜSİ nin kuruluşu hakkında bilgiler vererek yapılmış olan çalışmalar ile KÜSİ kapsamında firma ziyaretleri konusunda kurula bilgilendirme yapıldı. Ardından KÜSİ İl temsilcisi Doç. Dr. Arif Gök Üniversite- Sanayi işbirliği çerçevesinde yapılan projelerden ve çalışmalar hakkında Kurula bilgiler verdi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay ise Kamu – Üniversite - Sanayi işbirliğinde Üniversite olarak çalışmalarda önemli görevler aldıklarını, bu çerçevede yapılan tüm çalışmalara destek vereceklerini ve sanayicinin daima yanında olduklarını ifade etti. Toplantı sonunda söz alan kurul üyeleri KÜSİ kapsamında yapılan faaliyetler ile ilgili görüş öneri ve beklentilerini dile getirdiler.

planlama Amasya Vali Işık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X