Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Okçuluk sporuna gönül vermiş Sencer Aydın Çıtır’ın anısına etkinlik düzenlendi

Vali Salih Işık geçtiğimiz aylarda vefat eden Av. Sencer Aydın Çıtır anısına düzenlenen etkinliğe katıldı. Amasya Şeyh Hamdullah Okçuluk ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen programa Belediye Başkanı Cafer Özdemir, protokol üyeleri, çeşitli illerden okçular ve vatandaşlar katıldı.

Okçuluk sporuna gönül vermiş Sencer Aydın Çıtır’ın anısına etkinlik düzenlendi
Okçuluk sporuna gönül vermiş Sencer Aydın Çıtır’ın anısına etkinlik düzenlendi Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 893 kez okundu.
Advert

    32 ilden 480 okçunun katıldığı etkinlikte, yürüyüş korteji İstasyon Köprüsünden başlayarak, Alçak köprüye kadar yürüdü. Ardından merhum Sencer Aydın Çıtır anısına Alçak köprüden Vali Işık ve protokol üyelerince alevli ok ve ıslıklı ok atıldı.

    Etkinliğe daha sonra Yavuz Selim Meydanında devam edildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşan Amasya Şeyh Hamdullah Okçuluk ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Aydın ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir, okçuluğun ata sporlarımızdan birisi olduğunu, gelecek nesillere de bu kültürümüzün aktarılmasıyla beraber sahip olduğumuz değerlerin var olacağını belirterek, okçuluk sporuna gönül vermiş merhum Sencer Aydın Çıtır’ın anısının yaşatılmaya devam edileceğini söylediler.

    Ardından konuşan Vali Işık, “Rahmetli Av. Sencer Aydın Çıtır kardeşimizin aziz hatırası anısına yürüyüş yaptık. Kendisini rahmetle anıyorum. Rahmetli kardeşimiz çok iyi bir insan ve hukukçu olmasının yanında Amasya sevdalısı bir arkadaşımızdı. Beni ziyaretime geldiğinde Amasya üzerine güzel bir sohbetimiz olmuştu. Onun bu özelliklerinin yanı sıra başka bir özelliği de okçuluk sporuna gönül vermesiydi.

    Okçuluk sporu son derece dikkat gerektiren bir spordur. Dolayısıyla bu spor egzersizden ziyade hayat felsefesidir. Hayatında başarılı olmak isteyenlere okçuluk sporunu yapmasını tavsiye ediyorum. Ayrıca bizim de geleneksel sporumuz. Bu tür etkinlikler geleneksel sporumuz olan okçuluğun yeniden canlanmasına vesile olacaktır. Yarın ki müsabakalarda tüm sporculara başarılar diliyorum. Valilik olarak bu spora her türlü desteği vermeye hazırız. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi. Etkinlik yapılan dua ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort