Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Öğrenciler Işık’a 23 Nisan Ziyareti Düzenledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Plevne Ortaokulu Müdürü Kamil Tayyar, öğretmen Tuğçe Ablakoğlu Kaleli ve öğrenciler Ömer Uluçay, Pervin Arı ile Öykü Öksüz Vali Salih Işık’ı ziyaret etti.

Öğrenciler Işık’a 23 Nisan Ziyareti Düzenledi
Öğrenciler Işık’a 23 Nisan Ziyareti Düzenledi Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 880 kez okundu.
Advert

   Ziyarette konuşan Vali Salih Işık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu ifade ederek, küçük misafirlerinin ve tüm çocukların bayramını kutladı. Vali Işık ayrıca, 23 Nisan’ın önemli bir gün olduğunu belirterek,      “Amasya Kurtuluş Savaşında ülkemizin bağımsızlığını kazanmasında önemli rol oynamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'Milletin İstiklalini Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır' sözünü buradan tüm dünyaya duyurmuştur. 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi kurularak, 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' ilkesi varoluşun temel dayanağı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarımıza armağan ederek, çocuklara vermiş olduğu değeri bir kez daha göstermiştir.

   Dünyada hiçbir millette olmayan bu bayram, çocuklara vermemiz gereken değeri gösteriyor. Çünkü onlar ülkemizin ve milletimizin geleceğini temsil etmektedirler. Çocuklarımızdan beklentilerimiz daima azimle çalışmaları, dürüst olmaları ve milletimizi daha ileri noktalara taşıyabilmek için gayret göstermeleridir. Evlatlarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı olarak, tam donanımlı bir şekilde yetişmelerini sağlayan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

  Daha sonra Valilik makamına oturan Ömer Uluçay geleceğe dair hedeflerinden ve beklentilerinden bahsetti. Işık “Gelecekte inşallah bu makamlar sizlerin olacak ve sizler ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacaksınız.” dediği misafirlerine ziyaretin sonunda çeşitli hediyeler verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort