Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Işık: “Bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız”

Amasya Valisi Salih Işık, “Bir dönüm sulu arazisi olan bir vatandaş tek başına o bir dönümden geçimini sağlayabilir. Onun için bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız” dedi.

Vali Işık: “Bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız”
Vali Işık: “Bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız” Ali Rıza Ağış
Bu içerik 647 kez okundu.
Advert

Amasya Valisi Salih Işık, “Bir dönüm sulu arazisi olan bir vatandaş tek başına o bir dönümden geçimini sağlayabilir. Onun için bir an önce topraklarımızı suyla uşturmalıyız” dedi.

Büyük Amasya Oteli’nde Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu katıldığı iftar yemeğinde köy ve muhtarlarıyla uşan Vali Işık, “Bu sene çalışmalarımızda sulama sularına ağırlık verdik. Hem basınçlı sulama sistemleri hem de gölet yapma anlamında özel bir çabamız var. Düşünce verimli olan bu toprakları suyla uşturmak. Bunu yaparsak köyde yaşayan çiftçi çok daha rahat bir şekilde ekmeğini topraktan çıkarabilir. Benim şöyle bir kanaatim var. Bir dönüm sulu arazisi olan bir vatandaş, tek başına o bir dönümden geçimini sağlayabilir. Onun için bir an önce topraklarımızı suyla uşturmalıyız. Önümüzdeki aylarda muhtarlarımızla toplantılarımız devam edecek. Sizlerin sorunlarını ve temennilerini dinlemeye devam edeceğiz. Hep beraber iyi noktalara geleceğiz” diye konuştu.
Köy yollarında sıcak asfalt çalışmalarına başlandığını anımsatan Salih Işık, “Ekipleri Taşova ilçe de çalışmalarını sürdürüyor. Taşova’dan sonrada yol çalışmalarımız devam edecek. Toplamda 110 kilometre beton asfaltı bu sene yapacağız. Önümüzdeki 3-4 sene içerisinde grup yollarımızın hepsini beton asfalt yapmayı planlıyoruz. Yaklaşık 8 kilometre grup yolumuz var. Bütün köyleri e hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.
Muhtarlarla beraber aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Işık, “Muhtarlarımız için çok önemli. Görevlerini hakkıyla yapmak kaydıyla, taşradaki gözümüz, kulağımız, eli ve ayağımızdır. Muhtarlarımız, demokrasi açısından baktığımızda, demokrasinin kılcal damarlarıdır. Hak ettikleri sosyal güvenceye ve itibara gün geçtikçe kavuşuyorlar. Bizde bu anlamda muhtarlarımızla sürekli diyalog halindeyiz. İlçedeki, deki ve merkeze bağlı muhtarlarımızla geçmiş dönemde toplantılar yaptık. Onların tek tek sorunlarını dinledik ve programımızı yaptık. Köydes’ten gelen ödeneklerle bu sene merkez ve ilçeleri de çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu anda 98 proje var” ifadelerini kullandı.
vali ışık su
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort