Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Işık: “Bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız”

Amasya Valisi Salih Işık, “Bir dönüm sulu arazisi olan bir vatandaş tek başına o bir dönümden geçimini sağlayabilir. Onun için bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız” dedi.

Vali Işık: “Bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız”
Vali Işık: “Bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız” Ali Rıza Ağış
Bu içerik 551 kez okundu.
Advert

Amasya Valisi Salih Işık, “Bir dönüm sulu arazisi olan bir vatandaş tek başına o bir dönümden geçimini sağlayabilir. Onun için bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız” dedi.

Büyük Amasya Oteli’nde Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu katıldığı iftar yemeğinde köy ve mahalle muhtarlarıyla buluşan Vali Işık, “Bu sene çalışmalarımızda sulama sularına ağırlık verdik. Hem basınçlı sulama sistemleri hem de gölet yapma anlamında özel bir çabamız var. Düşüncemiz verimli olan bu toprakları suyla buluşturmak. Bunu yaparsak köyde yaşayan çiftçimiz çok daha rahat bir şekilde ekmeğini topraktan çıkarabilir. Benim şöyle bir kanaatim var. Bir dönüm sulu arazisi olan bir vatandaş, tek başına o bir dönümden geçimini sağlayabilir. Onun için bir an önce topraklarımızı suyla buluşturmalıyız. Önümüzdeki aylarda muhtarlarımızla toplantılarımız devam edecek. Sizlerin sorunlarını ve temennilerini dinlemeye devam edeceğiz. Hep beraber iyi noktalara geleceğiz” diye konuştu.
Köy yollarında sıcak asfalt çalışmalarına başlandığını anımsatan Salih Işık, “Ekiplerimiz Taşova ilçemizde çalışmalarını sürdürüyor. Taşova’dan sonrada yol çalışmalarımız devam edecek. Toplamda 110 kilometre beton asfaltı bu sene yapacağız. Önümüzdeki 3-4 sene içerisinde grup yollarımızın hepsini beton asfalt yapmayı planlıyoruz. Yaklaşık 8 kilometre grup yolumuz var. Bütün köylerimize hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.
Muhtarlarla beraber aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Işık, “Muhtarlarımız bizim için çok önemli. Görevlerini hakkıyla yapmak kaydıyla, bizim taşradaki gözümüz, kulağımız, elimiz ve ayağımızdır. Muhtarlarımız, demokrasi açısından baktığımızda, demokrasinin kılcal damarlarıdır. Hak ettikleri sosyal güvenceye ve itibara gün geçtikçe kavuşuyorlar. Bizde bu anlamda muhtarlarımızla sürekli diyalog halindeyiz. İlçedeki, mahalledeki ve merkeze bağlı muhtarlarımızla geçmiş dönemde toplantılar yaptık. Onların tek tek sorunlarını dinledik ve programımızı yaptık. Köydes’ten gelen ödeneklerle bu sene merkez ve ilçelerimizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu anda 98 projemiz var” ifadelerini kullandı.
vali ışık su
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X