Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KYK Öğrencilerine “Kariyer Günleri” etkinliği

Vali Dr. Osman Varol, KYK yurtlarında kalan öğrencilerle “Kariyer Günleri” etkinliğinde bir araya geldi

KYK Öğrencilerine “Kariyer Günleri” etkinliği
KYK Öğrencilerine “Kariyer Günleri” etkinliği Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 643 kez okundu.
Advert

    Vali Dr. Osman Varol, KYK Yurtlarında kalan öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelip öğrencilere kariyer planlamasıyla ilgili deneyimlerini aktardı.
 
     Ziyarette ayrıca KYK İl Müdürü Kadir KILIÇ, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman YILMAZ, yurt çalışanları ve öğrenciler yer aldı.
 
     KYK yurdunda kalan öğrencilerin akşam yemeğine katılan Vali Varol, öğrencilere yemek dağıtmasının ardından sıraya girip yemek aldı. Öğrencilerle yemekte yakından ilgilenen Vali Varol, öğrencilerin isteklerini dinledi. Ardından öğrencilerin el sanatları atölyesini gezerek yaptıkları el sanatlarını inceleyen Vali Varol, öğrencilerle sohbet etti.
 
     KYK İl Müdürü Kadir KILIÇ, planladıkları ve devam etmekte olan kariyer günleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunup ziyaretinden dolayı Vali Varol’a teşekkür etti.
 
     Kariyer planlaması kapsamında öğrencilerle deneyimlerini paylaşıp tavsiyelerde bulunan Vali Varol, “Hepimizin hayatla ilgili bir takım planları var ama bu planlar bazen yolunda gitmeyebilir, böyle durumlarla karşılaştığınızda bunun da sizin için ilerde güzel şeylere vesile olacağını unutmayın. Mezun olduktan sonra alanınız dışında işlerde de çalışabilirsiniz ama hangi işi yaparsanız yapın adaletli ve hakkaniyetli olun. Mesleğinizin ya da unvanınızın adı ne olursa olsun Millete hizmet edeceksiniz, önemli olan bu görevi layıkıyla yerine getirmektir. Her şeyden önemlisi, hepimizin bu Millete karşı bir borcu var, her zaman bu borcun bilincinde olun.” dedi.
 
     Etkinlik sonrası öğrencilerin sorularını cevaplandıran Vali Varol’a, KYK İl Müdürü Kadir KILIÇ tarafından tablo hediye edilerek hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X