Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya'nın Ulu Çınarı Veli KÖSE vefat etti

Amasya'nın Ulu Çınarı Veli KÖSE vefat etti

Amasya'nın Ulu Çınarı Veli KÖSE vefat etti
Amasya'nın Ulu Çınarı Veli KÖSE vefat etti Semih Gündüz
Bu içerik 2167 kez okundu.
Advert

 21.12.2017 perşembe günü vefat eden merhum Veli KÖSE 22.12.2017 cuma günü saat.12.30 da Hamdullah Efendi Cem Evinde kılınan cenaze namazı sonrası Çulpara köyünde toprağa verildi.

    Merhum Veli KÖSE (Nam-ı diyar ı Veli Çavuş)   Çulpara köyüne büyük hizmetler verdiği bilinmektedir.Yaşamı boyunda köylünün kalkınması,kırsal kesimin yani köy çocuklarının okuması için büyük emekleri olmuştur. Çulpara Köyünde bir dönem muhtarlık yaptığın ve 1962 yıllarında köyün sulama tarım kooperatifinin kurulmasına öncülük ederek kooperatif kurmuş olup kurumsal çalışmalar yaparak sulama barajı ve su kanaletleri yaptırılmasına öncülük edip köylünün kalkınması ve çağdaş tarım işletmelerin gelişmesi için büyük emekler verdiği belirtildi.

    1963 yılında Amasya da Noter memuru olarak çalıştığı ve 1978 - 1980 yılları arası Amasya belediye meclis üyeliği yapmıştır..Kendisi emekli olup Amasya da ikamet ediyordu. Zamansız bir şekilde tüm sevenlerini yalnız bırakaran merhum Veli KÖSE'ye Allah'tan rahmet tüm yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz

Veli Köse Vefat etti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X