Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. Yılı

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. yıldönümü ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. Yılı
İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. Yılı Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 474 kez okundu.
Advert

    7 düvele diz çöktürüp cihana bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi bir kez daha bellettiğimiz kurtuluş mücadelemizin nişanı olan İstiklal Marşı’mız ile özümüzün ve benliğimizin tercümanı milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u anma programı gerçekleştirildi.
 
     İstiklal Marşı’mızın 97. yıldönümünü kutladığımız ve milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u anma etkinlikleri gerçekleştirdiğimiz program Vali Dr. Osman VAROL’un himayesinde, Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesiyle gerçekleştirildi. Vali VAROL’un yanı sıra eşi Funda VAROL, Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY ve eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, İl Jandarma Komutanı Albay Selami AKŞİT ve eşi Gülden AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çalışanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız programa katıldılar.
 
     Program Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve vatanımız için şehit düşmüş kahraman askerlerimiz için saygı duruşu ve ardından coşkuyla okunan İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından yüzyıllar boyunca vatanımıza hizmet etmiş, yurdumuzu savunurken şehit düşmüş olan atalarımız için; halen ülkemizi ve bayrağımızı savunmaya devam eden ordumuz ve bu uğurda can veren kahraman evlatlarımız için Kur’an-ı Kerim Tilaveti icra edildi.
 
     Programı tertip eden Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin müdürü Sevgi KILIÇARSLAN, aziz ve milli şairimiz Mehmet Akif ve yürekten duası olan “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” temennisine vurgu yaptı. Vatanımızın bağımsızlığı için yapılan fedakârlıklara ve çekilen çilelere değindi. Bizlere bin bir zorluklara göğüs gerilerek emanet edilen bu ülkeyi bizlerinde gözümüz gibi bakarak ve savunarak yarınlara aktaracağımızı belirtti.
 
     Programın devamında “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” ve “Günümüz Penceresinden Mehmet Akif’i Anlamak” konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali VAROL ve protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program icra edildi. Katılımcılar programı büyük bir gurur ve mutlulukla takip ettiler.
 
     Etkinliklerin sonunda Vali VAROL ve protokol üyeleri tarafından başta okul müdürü Sevgi KILIÇARSLAN ve emeği geçen kişilere çiçek takdim edildi.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97. Yılı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X