Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

“Bağımlık; Bir defadan bir şey olmaz ile başlar”

Amasya Rehberlik araştırma merkezi Psikolojik Danışmanı Mehmet Erçelik tarafından Amasya Orman İşletme Müdürlüğü sosyal tesislerinde personele yönelik “Bağımlılıkla Mücadele” konulu eğitim semineri düzenlendi.

“Bağımlık; Bir  defadan bir şey olmaz ile başlar”
“Bağımlık; Bir  defadan bir şey olmaz ile başlar” Umut Özsoy
Bu içerik 242 kez okundu.
Advert

 Personelin  katıldığı eğitim seminerinde eğitici Psikolojik Danışman Mehmet Erçelik “Bağımlılık ile mücadele konusu son yıllarda  önemli bir hale gelmiştir. Bağımlılığın önlenmesinde  toplum olarak sorumluluk alırsak bu problemi çözüme kavuşturabiliriz. Dünyada ve ülkemizde madde kullanım yaşı her geçen gün daha da aşağılara inmektedir. Bu duruma önlem alamazsak toplumsal çürümeye neden olacaktır. Kurumlarımızla istişare ederek konunun önemine dikkat çekiyor ve  düzenlediğimiz eğitim  seminerleriyle farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.

  “Bağımlık; Bir  defadan bir şey olmaz ile başlar”  

’’Ergenlikte madde kullanım riski diğer gelişim dönemlerine göre çok daha yüksektir. Gençler madde kullanımına genellikle bir başka arkadaşının teklifini reddedemeyerek başlarlar. Lütfen çocuklarımıza ‘Hayır’ diyebilmesini daha küçük yaşlarda öğretelim. Zamanlarını nerelerde kimlerle geçiriyorlar üzerlerinde baskı oluşturmadan  takip edelim. Onlarla iletişim kuralım, iletişim ağında kopukluk oluşturursak daha büyük ve  içinden çıkılmaz problemlerle karşı karşıya kalırız.

Bağımlılık; Bir  defadan bir şey olmaz ile başlayarak  “Ben bağımlı olmam, istesem bırakırım, bu meret bırakılmaz” fikri ve cümlesiyle sizleri veya yakınlarımızı istila eder.

“Birlikte el ele vererek ülkemizi daha huzurlu daha sorunsuz daha güçlü yarınlara taşıyacağız”

Bağımlılıkla mücadele konulu eğitim semineri katılımcılar tarafından gelen soruların  cevaplandırılmasıyla  sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X