Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi ile ilgili Seçim Güvenliği Toplantısı Vali Dr. Osman Varol başkanlığında gerçekleştirildi.

Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi Umut Özsoy
Bu içerik 368 kez okundu.
Advert

 Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız ile ilgili diğer görevliler katıldı.
 
 Toplantıda 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçiminin Amasya il genelinde huzur ve güven içerisinde yapılması amacıyla; “Oy Verme Günü Alınacak Emniyet Tedbirleri” konulu sunumlar izlendi ve değerlendirildi.
 
 Seçim günü ve seçim sonrasında gelişebilecek muhtemel olaylara karşı alınacak emniyet tedbirleri konusunda ilçe kaymakamlarının görüşleri alındı. Siyasi partilerin seçim bürolarındaki irtibat görevlilerine 298 sayılı Kanun ve Yüksek Seçim Kurulu, İlçe ve İl Seçim Kurulu Kararları doğrultusunda oy verme işleminden sonraki süreçte dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirme yapılması, oy verme günü, özellikle oy torbalarının İlçe Seçim Kurulu’na güvenlik içinde intikal etmesini sağlamak amacıyla güzergâhların planlanarak güvenlik birimlerinin gözetim ve denetimi altında intikallerinin sağlanması,  seçim sonuçlarına göre toplanması muhtemel kitlelerin ve toplanılacak yerler önceden tespit edilerek tedbir ve kuvvet planlamasının yapılması, oy pusulalarının İlçe Seçim Kurullarına güvenlik içinde intikali ile birlikte Seçim Kurulu binalarının çevre emniyetinin de sağlanması ve muhtemel itirazlar hususlarında yapılması gereken çalışmalar görüşülerek karara bağlandı.

Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X