Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Yeni Yıla Fidan Dikerek Girdiler

Orman Bölge Müdürlüğü “Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil Fidan Dikerek Girelim” sloganıyla ücretsiz fidan dağıttı.

Yeni Yıla Fidan Dikerek Girdiler
Yeni Yıla Fidan Dikerek Girdiler Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil Fidan Dikerek Girelim” sloganıyla yapılan fidan dağıtım etkinliği vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Bölge Müdürlüğü hizmet binası önünde 'Yeni yıla ağaç değil fidan dikerek girelim” sloganıyla farklı türlerde 2 bin 500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı.

Vatandaşların yoğun katılım ve ilgi gösterdiği dağıtım sonrası açıklamalarda bulunan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, " 2019 yılında yapraklı ve ibreli olmak üzere 81 farklı türde 8 milyon fidan üretimi gerçekleştirdik. Yine 2019 yılında Ülkemiz yeşile bürünsün diyerek ücretsiz olarak 1 Milyon adet fidan dağıtımı gerçekleştirdik. Fidanlıklarımızda 21.000 adet aşılı ceviz, farklı türlerde 170 bin adet süs bitkisi üretimi gerçekleştirdik. Kırsal ekonomiyi güçlendirmek, orman köylülerimize bulundukları yerlerde istidam oluşturmak ve ekonomilerine destek olmak için ORKÖY kredileri kapsamında 23 Milyon 485 bin kredi kullandırarak 1 Milyon 387 bin 682 TL hibe verdik.

11.11.2019 da gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde Çorum ilimizde "1 saat içinde 303 bin 150 fidan dikimini gerçekleştirerek Guinness dünya rekorunun sahibi olduk. Aynı gün içinde Bölge Müdürlüğümüz organizasyonunda Amasya, Samsun, Çorum ve Tokat illerimize 50 bin 760 vatandaşımızın katılımıyla 565 bin 765 fidanı toprakla buluşturduk. 2020 yılında da vatandaşlarımızla birlik bütünlük içinde “Daha yeşil bir memleket Daha yeşil bir ülke için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bugün yılın son gününde gerçekleştirdiğimiz fidan dağıtım etkinliğiyle “Yeni yıla ağaç keserek değil fidan dikerek girelim” diyoruz. Bu vesileyle tüm yurttaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2020 Yılının tüm insanlık için barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Diyerek konuşmasını tamamladı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte; Taflan, mahlep, defne, oya, akçaağaç, servi, çam türlerinde 2 bin 500 adet fidan ücretsiz olarak dağıtıldı.

yeni yıla fidan dikerek girdiler
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X