Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya'dan Elağız ve Malatya'ya Kardeşlik Köprüsü

Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi koordinesinde Amasya’dan deprem bölgesine 2 tırı sebze, meyve 1 tırda ihtiyaç malzemesi olmak üzere toplamda 3 tır yardım malzemesi gönderildi.

Amasya'dan Elağız ve Malatya'ya Kardeşlik Köprüsü
Amasya'dan Elağız ve Malatya'ya Kardeşlik Köprüsü Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi koordinesinde Amasya’dan deprem bölgesine 2 tırı sebze, meyve 1 tırda ihtiyaç malzemesi olmak üzere toplamda 3 tır yardım malzemesi gönderildi.

Çelebi Mehmet Kent Meydanında Amasya Belediyesi tarafından kurulan yardım çadırına Amasyalı vatandaşlar, battaniye, gıda ve ısıtıcı yardımında bulundu. Kurulan yardım çadırında AFAD ve Türk Kızılay’ı vatandaşlardan gelen ayni ve nakdi yardımları makbuz karşılığı kabul ediyor.

Vatandaşlardan Zeynep İnan, “biraz para yardımı yaptım, daha çok olsa da daha çok oraya yollasak. Hiç uyumadım ki, Allah bir daha göstertmesin, yardımcıları olsun oradakilerin.” Dedi.

Amasyalı vatandaşlar deprem bölgesine destek olmak için birbirleriyle yarıştı. Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı, yardım çadırında incelemelerde bulundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Geçmiş olsun dileklerimizi arz ediyoruz. Cenabı Hak inşallah bizleri böyle imtihanlarla sınamasın. Cenabı hak kazadan beladan muhafaza eylesin diyoruz. Biz de zaten hazır bekliyorduk, daha önce hem valiliğimiz kanalıyla deprem bölgesiyle irtibatları kurmuştuk. Dedik ki onlara biz her türlü hazırız. Araçlarımızı hazırladık, itfaiye araçlarımız, yardım ekiplerimizin hepsini hazırlamış bekliyorduk. Bu işin Amasya Valiliği, AFAD, Kızılay ve vatandaşımızın el ele tutuşması, kenetlenmesi noktasında bizde ona göre organize olduk. Tüm duyarlı halkımıza teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Çok üzücü hepimizi derinden sarsan bir afetin bir doğa olayının arkasından tüm ülkemizin her türlü tartışmayı bir kenara bırakarak, kenetlendiği birkaç günlük bir süreç yaşıyoruz birlikte. Artık devletimizin imkanları milletimizin devletle bütünleşme gücü çok yüksek ve bu anlamda çok hızlı bir müdahale başladı. Sonrasında harekete geçmemizle beraber sürekli dayanışma içerisinde hep birlikte güzel çalışmalar yürüttüğümüz belediyemiz, ilçe belediyelerimiz bu işin içerisine dahil oldular ve bu güzel tablo ortaya çıktı. Bu güzel tablonun her daim bu şekilde ben devam etmesini diliyorum. Bu anlamda ülkemizin tekrar böyle afetler yaşamaması dileğiyle bende tüm katkıda bulunanları halkımızdan kurumlarımıza kadar saygıyla selamlıyorum”

1999 Gölcük depremini yaşayan vatandaşlardan Ramazan Asarkaya, “99 gölcük depremi mağdurlarındanım. Biz o acıyı tattık, o acıyı yaşadık. Bugün Elazığ’daki dostlarımızın gagkoşlarımızın acılarını yürekten paylaşıyoruz. Cenabı allahım onlara yardımcı olsun. Bugün buraya devletimizin bütün birimleri bütün kurumları el birliği ile halkla iç içe olarak yardımlarımızı yaptık. Cenbı Allah herkesin yardımını kabul eylesin” diye konuştu.

İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu’nun ettiği duanın ardından Tırlar deprem bölgesine uğurlandı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X