Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasya'da 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı II. dönemi güvenli okul toplantısı, Vali Dr. Osman VAROL'un başkanlığında Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğümü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi
Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya'da 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı II. dönemi güvenli okul  toplantısı, Vali Dr. Osman VAROL'un başkanlığında Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğümü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıya Vali Varol'un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul yöneticileri, eğitimciler ve okul aile birliği üyeleri de katıldı.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) entegrasyonunun tamamlanması, KGYS ye bağlı kalmaksızın okul güvenlik kamera sistemlerinin tamamlanması, çocuklarımızın servislerle güvenli bir şekilde taşınması, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, siber suçlar ve güvenli internet kullanımı eğitimleri, pansiyonlu okullarımızın denetimi, özel güvenlik görevlilerinin istihdamı, trafik bilinci, okul çalışanları ile ilgili tedbirler, okullarda ortam gözetimi, periyodik kontroller, arama kurtarma eğitimleri, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, okulda sağlığın korunması ve geliştirilmesi programı, "Sağlık İçin Bir Derste Bizden" Projesi, diyabet, obezite, çölyak eğitimleri, okul/kurumlarda bulunan gıda işletmelerinin kontrol ve denetimi, Beyaz Bayrak Projesi toplantının ana gündem maddeleri arasında yer aldı.

Toplantının hemen ardından çocuklarımızın gözünden okullarımızda iş sağlığı ve güvenliği konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Varol ve yöneticiler tarafından verildi.

güvenli okul toplantısı gerçekleştirildi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X