Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Amasya Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri SOBİLMUN'20 Konferansında Amasyayı Başarı İle Temsil Etti

Amasya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, İstanbul Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde 5. si düzenlenen SOBİL Model Birleşmiş Milletler (SOBİLMUN'20) konferansına grup öğretmenleri Dilek Akay eşliğinde katıldı.

Amasya Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri SOBİLMUN'20 Konferansında Amasyayı Başarı İle Temsil Etti
Amasya Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri SOBİLMUN'20 Konferansında Amasyayı Başarı İle Temsil Etti Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, İstanbul Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde 5. si düzenlenen SOBİL Model Birleşmiş Milletler (SOBİLMUN'20) konferansına grup öğretmenleri Dilek Akay eşliğinde katıldı. 4 gün süren MUN konferansında Çevre sorunları (UNEP), Kadın eşitliği (UN Women), Özel Politik ve Sömürgecilik (SPECPOL) ve Avrupa Konseyi (Counsil of Europe) gibi komitelerde sorunların tartışılıp çözüm metinleri oluşturulan ve "Join the Fire of Peace" sloganıyla yapılan konferans boyunca Amasyayı başarıyla temsil ettiler.

Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları, orta öğretim ve yüksek öğretim düzeyindeki katılımcılar eşliğinde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) eğitsel simülasyonnu olan konferansta katılımcılar, temsil ettikleri ülkenin Birleşmiş Milletler elçisi rolünü üstlenerek, BM gündemindeki sorunlara çözüm aramakta; konferans süresince gerçek diplomasi atmosferine en yakın şekilde Birleşmiş Milletler ortamını deneyimleyebilmektedirler. Dünyanın dört bir yanında ders dışı aktivite olarak farklı ulusal ve uluslar arası MUN konferanslarında bir araya gelen lise ve üniversite öğrencileri BM'nin işleyiş ve karar alma mekanizmalarını tecrübe etmeleri, küresel sorunlara karşı farkındalık kazanmaları hedeflenmektedir.

İlimizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, " Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz ile  Vizyon 2023 hedeflerini yakalamaya her geçen gün daha yaklaşıyoruz. İlimizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X